ביקורת ספרותית על משחקי הרעב - משחקי הרעב #1 מאת סוזן קולינס
בזבוז של זמן דירוג של כוכב אחד
הביקורת נכתבה ביום שני, 10 בדצמבר, 2012
ע"י יעל


אני לא אשקר-
הספר הזה סוחף.
היא יודעת לכתוב, הקולינס הזאתי.

אבל
עדיין
עם כל זה
אני חושבת שמשהו לא בסדר אצלה במוח
אם היא הצליחה לחשוב על רעיון כל כך מזוויע.
עזבו את זה שהיא גורמת לילדים להרוג אחד את השני- זה יותר מזה- היא הופכת את זה לתוכנית בידור!
ריאליטי!!
זה ממש חולני.
5 קוראים אהבו את הביקורת
אהבת? לחץ לסמן שאהבת
טוקבקים
+ הוסף תגובה
יעל (לפני 5 שנים ו-6 חודשים)
כשאת מציגה את זה ככה
בהסתכלות חיצונית מרוחקת, את יכולה להגיד: "תראו, תראו לאן אפשר להגיע", ואז את מתרחקת מהדברים שעדיין לא הגיעו לשם, אבל יכולים, בקלות ובמהירות ובלי שנשים לב. אבל עדיין... אם הגעתי לרמה כזאת, שאני יכולה לקרוא את זה ולהתלהב, וללכת ולהמליץ לחברות שלי... זו לא מחמאה בשבילי, אני חושבת. אז נכון שבסוף תפסתי את עצמי, ובכנות- עשיתי את זה בלי שמישהו מבחוץ יבוא ו'ינער' אותי, אבל להגיע למצב כזה, בו הייתי יכולה להנות מכזה ספר- זה רק מראה באיזה רמה הרגש שלי נמצא. לאן כבר התדרדרתי בלי לשים לב. את הספרים שהזכרת לא קראתי (עדיין...), אבל אני מבינה מה את אומרת- שרק כתיבה טובה יכולה באמת להמחיש זוועה (האפשרות האחרת היא, כמובן, לחוות את הזוועה - דבר לא רצוי במיוחד). זה לא סותר את זה שזה מקהה את הרגש- שוב, כמו היחשפות ל'דבר האמיתי'. באופן טבעי, ככל שאתה חשוף ליותר דברים קשים, אתה מאבד את הרגישות. ולא משנה כל כך הדרך בה אתה נחשף לדברים האלה... אז נכון שכשכבר נחשפים לתוכניות כמו האח הגדול, צריך להחשף למשהו שיראה לנו כמה זה נורא- אבל אני בדעה שלא צריך להחשף גם לאח הגדול... וגם לא לכל מיני תכנים אחרים שמכניסים לנו לראש אם לשניה לא נשים לב.
גלית (לפני 5 שנים ו-6 חודשים)
אני לא מסכימה ספרות-טובה-נכנסת לך לנשמה, אם בחיים באופן כללי את יכולה להסתנוור להיות מוטה ומוטעית הספר גורם לך לחוות את הדברים.
קריאה בחוות החיות הדגימה לי בצורה הכי ברורה אילו עוולות גורם משטר טוטליטרי.
רק ספרים כמו החייל האמיץ שוויק ממחישים לך כמה זה רע מלחמה.
אמרתי לעצמי מה רע בתוכניות כמו האח הגדול ? בידור קל,אולי לא כוס התה שלי אבל אולי אני סנובית,והנה קבלתי המחשה למה זה רע ולמה צריך להמנע מזה בכל הכוח.
ודרך אגב קולינס לגמרי נגד העסק,היא לא כתבה מניפסט בעד תוכניות ריאלטי היא מציגה את זה כדרך חיים שמקובלת על כולם ולא נתונה לדיון ובו בזמן ממחישה לך כמה זה רע.
יעל (לפני 5 שנים ו-6 חודשים)
אני אגיד לך מה הבעיה היא לא מציגה את זה כמשהו זוועתי.
זאת הבעיה.
כשקראתי אותו- נסחפתי. אפילו לא שמתי לב עד כמה זה מזעזע.
רק אחר כך, כשכבר יצאתי מהדימיונות על הספר והתחלתי לחשוב עליו במבט יותר מפוקח ופחות מעריץ - ראיתי את הזוועה.
את צודקת, זה יכול להיות מעין ספר נבואי. אבל אני חושבת שזה מבוג הדברים שמגשימים את עצמם- אם לא היתה לנו חשיפה כל כך אינטנסיבית לתכנים כאלו, היינו נרתעים מהם הרבה יותר.
אחרי שקוראים דבר כזה דברים קשים אחרים נראים לנו "קטנים" וקצת "חסרי חשיבות".

זה מקהה את הרגש.

גלית (לפני 5 שנים ו-7 חודשים)
לא צריך דמיון יוצא דופן תראי מה קורה בה"אח הגדול" על כל שלוחותיו בעולם.
חוץ מזה היא לא הראשונה שהמציאה את זה-רוברט שאקלי חשב על זה עוד בשנות ה70 (הקרבן העשירי,קרבן הציידhttp://simania.co.il/authorDetails.php?itemId=36367)
בעיני זה ספר נבואי,אזהרה לאן אנחנו עלולים להתדרדר.בקורת חברתית חייבת להעצים את הסיטואציה,להגזים, אחרת איך תזעזע?5 הקוראים שאהבו את הביקורת
©2006-2018 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ