ביקורת ספרותית על היינו שקרנים - פרוזה עשרה # מאת א' לוקהארט
ספר טוב דירוג של ארבעה כוכבים
הביקורת נכתבה ביום שני, 7 בינואר, 2019
ע"י ליז


-מכיל ספויילרים -

אני לא ילדה שבוכה ואני גם אף פעם לא אדומה. וגם כשאני בוכה אלו הדמעות הקטנות האלו שלא עושות כלום חוץ מלחיים לחות. כן בכיתי כשקראתי את הספר הזה, והעיניים שלי היו אדומות, אני הייתי אדומה. והיה לי רע.

את הספר קראתי בפחות מארבע שעות. וזה היה מהספרים האלו שכשהתחלתי כבר רציתי לגמור - לא בגלל שלא היה טוב, אלא כי הייתי סקרנית לגבי הטוויסט שכולם דיברו עליו. כן, טוב. עדיין כואב לי הגרון והעיניים מכמות הדמעות שהזלתי על הטוויסט הזה.

כל פעם שהלכתי לצומת ספרים עם חברה לאהבת הספרים המשותפת שלנו היא אמרה לי לא לקרוא את הספר הזה, תמיד כזה צחקתי על השם והייתי כזה, אל תדאגי אני לא אקרא. כן, קראתי. כן, אני טיפה מתחרטת. כן, הוא היה שווה קריאה. וכן, הוא היה הבכי הכי פתטי שהיה לי אי פעם נראה לי. אני ילדה שמוות כואב לה יותר כשזה לא נוגע בה, נראה לי לפחות. לא ממש בכיתי כשסבא שלי נפטר, לא בכיתי כשאבא שלי קיבל התקף לב. זה היה חץ בלב, זה גרם לי לרצות לבכות. אבל לא בכיתי.

אבל הספר הזה, היה אחד שגרם לי לבכות. אני חושבת שרק כשהגעתי לחלק האחרון והיה כתוב האמת קלטתי שכאילו, הם פאקינג מתו. ואז היה כתוב את השמות שלהם ואני בכיתי כמו מטורפת. ושיט, זה היה כואב. עדיין כואב לי רק מלראות את הכריכה. זה היה בום, זה היה מין הרגשה כזו שאני הייתי היא. פתאום הכל התחבר, הם נספו. הם מתו. ואני לא חושבת שאי פעם כאב לי כל כך. הדרך שבה היא נזכרה בסיפור כאבה לי, סיפור האהבה שנעלם, הם לא ענו למיילים לא כי לא היה להם אכפת - הם מתו. גאט לא נעלם לה, הוא אהב אותה, הוא פשוט מת. אני חושבת שלמרות כל הרמזים לא קלטתי את זה. חשבתי על מה יכול לקרות, אבל שריפה? בחיים לא הייתי אפילו חושבת. באמת חשבתי שהיא קיבלה מכה. רק אחרי שקראתי אותו עוד חצי פעם קלטתי שהכל היה בראש שלה.

אשליה, בום. הכל היה אשליה. היא לא תכיר את גאט כמו שהוא רצה, היא לא תוכל לראות את ג'וני מנצח במירוץ, היא לא תוכל לדבר על יחסי מין עם מירן. בום. הלב שלי בחיים לא כאב כל כך. והספר הזה טוב, אבל כואב. כאילו, בקטע של זה שרציתי לצעוק מרוב כאב. בכיתי, אני ממש בכיתי.

הספר הזה ממש שווה קריאה, אבל כואב כמעט באותה כמות.
4 קוראים אהבו את הביקורת
אהבת? לחץ לסמן שאהבת
טוקבקים
+ הוסף תגובה
אליסון (לפני שבוע וחצי)
היא כתבה שזה מכיל ספוליים ורצתה לעביע את העדת שלה והדעת דלה היא נכונה את מה הבעיה?
נועה הולצר (לפני שבוע וחצי)
לא מצליחה להבין למה לכתוב כזו ביקורת על ספר מוציא את כל הטעם לקרוא.
מחשבות (לפני שבוע וחצי)
אבל גילית הכל.4 הקוראים שאהבו את הביקורת
©2006-2019 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ