ביקורת ספרותית על אגנס מאת פטר שטאם
ספר בסדר דירוג של שלושה כוכבים
הביקורת נכתבה ביום ראשון, 27 במאי, 2018
ע"י סימנטוב


פעם היתה נוסעת איתי איזה קליינטית. כל הדרך היינו מדברים על כל דבר חוץ מספרים. בסוף לא יודע מה אמרה אמרתי לה שזה כמו בספר שקראתי. ההיא הסתכלה שואלת אותי איזה ספרים אתה קורא? אמרתי לה אנא עארף ספרים. אמרה לי שאני אביא לה דוגמא. אמרתי לה כמה ספרים שקראתי ואז היא מסתכלת אומרת לי אתה כמו ז'אן קרמודי. אמרתי לה אני קורא ספרים מלפני שהכרתי את ז'אן קרמודי. היא אומרת לי זה לא משנה. בשבילי אתה ז'אן קרמודי.
קרה לי הרבה פעמים בחיים שראיתי איזה משהו והזכיר לי משהו ממקודם אבל לא ידעתי להגיד מאיפה. לפעמים אחרי כמה זמן אני קולט שהזכיר לי משהו בכלל מספר ולא אמיתי. גם הפוך קורה לי. אני קורא משהו בספר וחושב וואלה זה אני מכיר ממקודם שכבר היה לי ההרגשה שמספרים עליה או היה אצלי אותו דבר אחד על אחד.
בסיפור פה יש בחור ובחורה והבחור כותב את הסיפור שלהם ואני חושב שהסופר רצה שנחשוב על זה יעני מה בא לפני מה החיים או הסיפורים. איפה אחד מתחיל ואיפה השני נגמר. הבעיה שהוא קצת דוחף לך את זה בפרצוף ואני שמישהו בא דוחף לי בפרצוף אני הופך את הפרצוף שלי לצד שני.
4 קוראים אהבו את הביקורת
אהבת? לחץ לסמן שאהבת
טוקבקים
+ הוסף תגובה
אפרתי (לפני חצי שנה)
יונתן, זה לא יאמן. זה לא סימנטוב זה סימן רע של הידרדרות תרבותית.
פרספקטיבה... נו, איום ונורא.
יונתן בן (לפני חצי שנה)
אפרתי, זה עוד כלום - בביקורת הקודמת הוא כתב "פרספקטיבה"...
אפרתי (לפני חצי שנה)
אמרה לי שאני "יביא לה דוגמא", לא "אביא לה דוגמא". סימנטוב, אתה מתרשל במלאכתך, כמו שאמרו חכמנו זיכרונם לברכה, אם אתה בום ועם הארץ אז עד הסוף.4 הקוראים שאהבו את הביקורת
©2006-2018 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ