ביקורת ספרותית על בת בולין האחרת - בולין #1 מאת פיליפה גרגורי
ספר טוב דירוג של ארבעה כוכבים
הביקורת נכתבה ביום ראשון, 17 בדצמבר, 2017
ע"י אלזה


ובכן את הספר הזה קראתי כשאני כמובן יודעת את סופו, ספוילר אלק. זו חוויה לא קלה שגם השפיעה על התפיסה שלי את הארועים.

הסיפור מסופר מנקודת מבטה של אחותה של אן בולין, שתיהן בנות למשפחה מכובדת אך מושחתת באנגליה של המאה ה-16, הימים כידוע ימי מלכותו של הנרי השמיני שמתחיל להתבגר ולהשמין תוך נישואי התועלת שלו לקתרין מארגון, ספרד.
נראה שכל יעודה של משפחת הווארד, צד האם במשפחת בולין, בהנהגת הדוד המכובד זה להתקרב לבית המלוכה על ידי הקרבת בנות הווארד-בולין למיטתו של המלך עם הרבה תקווה שיולידו לו יורש. והמלך הזה שכל מעייניו נתונים לציד ונשים, וכל המרבה הרי זה משובח, מוכן להקריב את אשתו המסורה זה 20 שנה ואת קשרי הדת עם האפיפיור למען ספק את תאוותיו.

אין צורך לספר את כל הסיפור הידוע על המלך שדרש באובססיביות מנשותיו יורש זכר ושחש שכל הכוח שבעולם מצוי בידיו לעשות ככל העולה על רוחו כולל הרג של כל מי שסר חינו בעיניו, אך ניתן לספר שאן בולין שבסופו של דבר היא גיבורת הסיפור מצטיירת כבחורה פקחית, נחושה עד בלי די, ולמען מטרתה מוכנה לדרוך על גויות ולרמוס בעיקר את אחותה שהיתה פילגשו של המלך כמה שנים בתחילה.

אן בולין לא עוררה בי חיבה גדולה אליה לאורך שלושה רבעים מהספר, אך ברבע האחרון למרות הכל ובגלל שידעתי את הסוף הבלתי נמנע, התחלתי להצטמרר ואף לחוש חמלה כלפיה.

אל דאגה זה לא ספר הסטוריה אלא ספר כיפי לקריאה
10 קוראים אהבו את הביקורת
אהבת? לחץ לסמן שאהבת
טוקבקים
+ הוסף תגובה

©2006-2018 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ