ביקורת ספרותית על נורבי הרובוט המבולבל - פנטסטיקה מאת אייזיק אסימוב
ספר טוב דירוג של ארבעה כוכבים
הביקורת נכתבה ביום שלישי, 17 באוקטובר, 2017
ע"י דז'נייב האב


יש לספר הזה יתרון גדול וחיסרון גדול. החיסרון הגדול - הוא לא ספר של אייזיק אסימוב, אלא ספר של ג'נט של אסימוב. היתרון הגדול - הוא לא ספר של אייזיק אסימוב, אלא ספר של ג'נט של אסימוב.
מה הכוונה? זה ממש לא ספר של אייזיק אסימוב - אין שם שום רעיון חדשני / מדעי / מוסרי כלשהו. זה פשוט ספר חביב וקליל, כמעט ללא אתיקה רובוטית, בכלל ללא פסיכורובטיקה, ועם מעט מאוד איזכורים של שלושת חוקי הרובוטיקה. הסיפור עצמו מדבר על ג'ף, צוער באקדמיה בחלל, שנכשל בקורס בסווהילית. להכשל בקורס זה לא כיף ( בדיחה עצובה על קורס חשבון אינפיניטיסימלי ) אבל במקרה של ג'ף פירוש הדבר לא לקבל מלגה, וזה גם אומר סילוק מהאקדמיה, שזה כבר טיפה פחות נחמד. בנוסף ג'ף עסוק בלעשות צרות כגון לפרוץ למחשבי האקדמיה, לבלבל את התפריט ועוד כמה דברים. וכל זה בטעות. כתוצאה מכך, ג'ף נאלץ לקנות רובוט שיעזור לו ללמוד, במטרה לדעת סווהילית ולהמשיך באקדמיה.
כל זה טוב ויפה, עד שהכל משתבש ( כמה מפתיע? אוטופיה זה משעמם, בשביל ספר טוב צריך דיסטופיה נחמדה ), ומשם והלאה יש ספר חמוד ומשעשע, שאני ממליץ לקרוא באנגלית כי באנגלית הוא פשוט מוצלח יותר.
אבל כמו שציינתי, זה לא ספר מבריק עם רעיונות חדשניים, אם זה מה שאתם מחפשים אתם טועים. אבל אם סתם בא לכם ספר נחמד ואתם מוצאים אותו בספריה העירונית, לכו על זה, ככל הנראה לא תצטערו.
8 קוראים אהבו את הביקורת
אהבת? לחץ לסמן שאהבת
טוקבקים
+ הוסף תגובה
דז'נייב האב (לפני שנה)
תיאור מעניין לאשתו השנייה
אין לי שם (לפני שנה)
פסיכולוגית שקיימה יחסי אהבה עם אסימוב עד שנפטר מ HIV.
yaelhar (לפני שנה)
מי זו ג'נט?
אין לי שם (לפני שנה)
קראתי אותו לפני לא מעט שנים. ספרון מצחיק מאוד מתאים לילדודס. אבל שוב, זה לא אסימוב. זו ג'נט כמו שכתבת.

©2006-2018 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ