ביקורת ספרותית על רכבת היתומים - פרוזה # מאת כריסטינה בייקר קליין
הביקורת נכתבה ביום חמישי, 14 באפריל, 2016
ע"י dina


שבעים וארבע שנים מפרידות בין מולי לויוויאן.ויוויאן בת התשעים ואחת,שרוב עברה מאחוריה,אל מול מולי שכל עתידה לפניה.פער דורות קוראים לזה. בסיפור הזה הפער מצטמצם במהירות ככל שהעלילה מתקדמת.

מהי רכבת היתומים?

רכבת היתומים אשר עושה דרכה למדינת מינסוטה נושאת בקרבה ילדים וילדות יתומים אשר נאספו מבתי מחסה בניו יורק. הרכבת עוצרת בכמה תחנות,כשבכל תחנה הילדים יורדים מן הרכבת,בזמן שעל הרציף ממתינים האנשים אשר מעוניינים לאמץ את הילדים. חלקם מחפשים עוד זוג ידיים עובדות לעזרה בעבודות הבית,או לעבודה בחווה.חלקם רוצים להרחיב את המשפחה ולהעניק בית חם לילד אשר גורלו לא שפר עליו.

מולי מתוודעת לויוויאן לאחר שביצעה עבירה, (עבירה שכל מי שחבר פה באתר סימניה יחייך חיוך סלחני כשיקרא מה היא) ונדרשת לעבודת שירות. מולי בוחרת לרצות את העונש בתרומת שעות למען הקהילה,וכך נוצר המפגש בין השתיים.
כך מתחיל הסיפור המרגש הזה,כשהסיפור נע על שני צירי זמן. זה העכשווי, תוך כדי קפיצות לעבר ,לשנת 1929,ומספר את סיפור ילדותה של ויוויאן הקשישה.

דרך שני סיפורי החיים הללו הקורא לומד עד כמה רב המשותף לשתיהן,ועד כמה מסלול חייהן דומה.
מולי בוגרת לגילה,ו-ויוויאן הצעירה ברוחה,מצמצמות פערים ,ונכנסות זו לעולמה של זו.ויוויאן מספרת למולי על עברה, בעוד מולי מצעידה את ויוויאן בצעד בטוח אל העולם העכשווי,מלמדת אותה את רזי הפייסבוק,אמזון,ועוד.

ספר מרגש,נוגע,דמויות שנשארות לשבת לך בתוך הלב.
13 קוראים אהבו את הביקורת
אהבת? לחץ לסמן שאהבת
טוקבקים
+ הוסף תגובה
dina (לפני שנתיים ו-7 חודשים)
תודה, מחשבות.
מחשבות (לפני שנתיים ו-7 חודשים)
יפה כתבת.

©2006-2018 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ