ביקורת ספרותית על הפרדס של עקיבא מאת יוכי ברנדס
ספר טוב דירוג של ארבעה כוכבים
הביקורת נכתבה ביום שבת, 25 באפריל, 2015
ע"י סלארטיבארטפאסט


כנה הערות שונות לספר שעלו בי בעקבות הספר והביקורות פה.
מאוד אהבתי בספר שהדמויות לא אחידות אלא משנות את מניעיהם ורצונותיהם (גם אם לא את דרכי פעולתם) במהלך הספר. ולא רק דמות אחת "עגולה" אלא כמה וכמה כאלה יש פה.
אני בהחלט מזדהה עם האנשים שמסתייגים משיטת הכתיבה של רומן היסטורי כזה שלא מבדיל בין הפרשנות האישית של המחברת לבין המחקר ההיסטורי שהיא עשתה. ניכר שחלק לא קטן מהקוראים החילונים ממש טועים בעניינים האלה ומערבבים את הפרשנות המעניינת (מאוד) של יוכי עם ההיסטוריה כפי שככל הנראה הייתה או לפחות מהאפשרויות האחרות שהיו יכולות להיות. מאידך, אני בהחלט שמח לראות שיש אנשים שלא הסתפקו במקור המידע של הספר והמשיכו ללמוד את הנושא (למרות שעם הם יוצאים מתוך הספר זה כבר נק' לא כ"כ מוצלחת לדעתי). בכל אופן ישר כוח ליוכי על האנשים שהיא כן הצליחה לגרום להם להתעניין.
אני אישית מאוד לא אהבתי את הבדלי המשלב שיוכי שמה בפי הדמויות כאשר היא מצטטת ישירות מדרשים, לבין השיחות פרי דמיונה. זה הופך את העניין למאוד מלאכותי (למרות שאני מבין את הבעייתיות בדרך השנייה).
לכל מי שאהב את הספר אני מאוד ממליץ לקרוא את הספר "כעלה נידף" של מילטון שטיינברג (סטיינברג). שמתאר את סיפורו של אלישע בן אבויה מתוך נקודת מבט היסטורית ספרותית (ולא נשית).
קורא אחד אהב את הביקורת
אהבת? לחץ לסמן שאהבת
טוקבקים
+ הוסף תגובה1 הקוראים שאהבו את הביקורת
©2006-2019 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ