ביקורת ספרותית על מורדים - מפוצלים #2 מאת ורוניקה רוֹת
ספר לא משהו דירוג של שני כוכבים
הביקורת נכתבה ביום שבת, 8 בנובמבר, 2014
ע"י sister fox


*ספויילרים*

את האמת, ציפיתי להרבה יותר והתאכזבתי.
שום דבר בספר הזה לא הגיוני. ואני מבינה שזאת פנטזיה, אבל עדיין. העלילה צפויה והדמויות ממש לא משכנעות.
נתחיל מזה שאני עדיין לא מבינה מזה מפוצלים ולא משנה כמה "הסברים" יש בספר. איך אנשים יכולים ללכת אחרי אותו דפוס התנהגות? איך לכל אחד יכול להיות את אותו הראש? אני יודעת שאני הייתי משתגעת שם. המוח של המפוצלים הוא גמיש, אבל את מה שהם עושים, שאמור להיות יחודי להם, אני לא מבינה איך האחרים לא יכולים לעשות כך-איך אחרים לא יכולים להתנהג כמוהם, לקבל החלטות כמוהם, לחשוב כמוהם?
ועכשיו טריס... תקחו ממקום כלשהו נערה בת 16 ושימו אותה בעולם של טריס. תתנו לה לעשות דברים שטריס עשתה, תתנו לה להתמודד עם מצבים שטריס התמודדה איתם. רוב הסיכויים שהיא לא תצליח. אז איך טריס, נערה רגילה בת 16 כן מצליחה?. יש אנשים חזקים, אבל לדעתי טריס לא אחת מהם. אז אני באמת לא מבינה את ההיגיון כאן.
ואחר כך מערכת היחסים בין טריס לטוביאס... הם התאהבו אחד בשני בן רגע, ומוצאים את הזמנים הכי לא מתאימים להתחבק ולהתנשק. זה הזוי וזה מטומטם. ככה אנשים לא עובדים.
גם לא קשור לביקורת, אבל התאכזבתי כשהסופרת הרגה את הדמות האהובה עליי- אריק. אני יודעת שכולם שונאים אותו, אבל לדעתי זאת הדמות הכי מעניינת בספר הזה. היא יכלה לעשות את הסיפור שלו למעניין יותר מאשר סתם להרוג אותו. זה היה מגניב עם פתאום היינו מגלים שהוא מפוצל, לא?
אחרי שהוא מת פטר נהפך להיות הדמות האהובה עליי. לפחות הדמות שלו השתנתה.
הלוואי שהייתי יכולה להגיד שהיה אפשר להציל את הספר, לכתוב אותו טוב יותר, אבל ככה זה הספר והוא לא מעניין בכלל. עדיף להשקיע את הזמן בספר טוב יותר.
שמעתי ספויילרים מספר הבא, ושמעתי שהוא לא יותר טוב מזה. אקרא אותו, אבל כבר מעכשיו אני יודעת מה אני אחשוב עליו.
2 קוראים אהבו את הביקורת
אהבת? לחץ לסמן שאהבת
טוקבקים
+ הוסף תגובה2 הקוראים שאהבו את הביקורת
©2006-2018 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ