ביקורת ספרותית על האש - אנגלספורס #2 מאת שרה ב. אלפגרן ומאטס סטרנדברג
ספר מעולה דירוג של חמישה כוכבים
הביקורת נכתבה ביום רביעי, 16 ביולי, 2014
ע"י קורא בסופש


אחרי שהתמוגגתי מהמעגל, הספר הראשון בטרילוגיה הקסומה הזאת, נפרדתי מ-89 שקלים - תודה לך לימור לבנת ולחוק הספרים שלך. בתוספת החדש של עירית לינור, שילמתי 161 שקלים לשני ספרים במקום 99 אם הם היו במבצע 1+1 - כדי להמשיך לעקוב אחרי עלילותיהן של חמש התיכוניסטיות השבדיות.
מיותר לציין שניגשתי לספר הזה בחשש. טרילוגיות מטבען נישאות על גבי ההצלחה של הספר הראשון, החלק השני שלהן פחות טוב מהראשון והחלק האחרון בכלל מיותר. אפשר להירגע. לא הפעם. כמו שמבטיחה העטיפה עם ביקורת של הגרדיאן, האש אפילו טוב יותר מהמעגל, עד כמה שזה נראה בכלל בלתי אפשרי. הוא מותח יותר, קצבי, בעל עלילה מפותלת ומהודקת יותר, ולמרות שמדובר בכמעט 650 עמודים, אין שום סימן למריחה. הוא זורם כל כך בקלות - עבודה נפלאה של המתרגם ירון פריד - שאורכו כלל לא מורגש.
הפעם חמש הנערות - כולל אנה קארין אהובתי מהספר הראשון, כפרה עליה - מתמודדות מול ארגון דורסני בשם אנגלספורס חיובית, שהוא הכל חוץ מחיובי. הבעיה שחוץ מהנערות, אף אחד בעיירה השבדית המנומנמת לא ממש מבין את זה. בנוסף, הנערות חוות משברים בחייהן האישיים - טוב, צפוי. גיל ההתבגרות וכל זה - מה שמעצים את הדרמה.
חברה שלי צוחקת עליי שאני מושפע ככה, בגילי, מספר על נערות מתבגרות. תכלס זה הרתיע אותי כשהמליצו לי בחום על המעגל, אבל אחרי שנשאבתי לתוכו, גמעתי את האש בשלושה ימים. כמו שכתבתי על המעגל, גם לחלק השני אין באמת גיל והוא מתאים לנערות ולמבוגרים ולאלו שביניהם. פשוט קסם של ספר. קצת מבאס שעוד ספר אחד זה נגמר.
15 קוראים אהבו את הביקורת
אהבת? לחץ לסמן שאהבת
טוקבקים
+ הוסף תגובה
סלע ספרים (לפני 4 שנים ו-4 חודשים)
"המפתח", הספר הבא והאחרון בסדרה, ייצא בתחילת 2015, והוא אפילו טוב יותר משני הראשונים. בהחלט לא דבר מובן מאליו

©2006-2018 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ