ביקורת ספרותית על מאלאדר - קסם הקמע מאת ליאת רוטנר
בזבוז של זמן דירוג של כוכב אחד
הביקורת נכתבה ביום שני, 26 באוגוסט, 2013
ע"י Click


נתחיל בזה שהעלילה לא מתוחכמת בעליל, ודי משעממת למעשה. אוי! כוחות האופל! ליידי טרנטולה או וואטבר מנסה להשתלט על העולם! נורא. ובל נשכח את קבוצת הילדים-שלא-מבינים-כלום-מחייהם שנועדו להציל את כל העולמות!
המסע שלהם גם כן משעמם ולא קשור.
העולם, חסר כל ייחוד. יערות, כפרים, כל הדברים האלה, כמו בכל ספר פנטזיה קלאסי. מערכת הקסמים נדושה עד מוות חוץ מכמה יסודות שהסופרת הוסיפה מחמשת היסודות הסיניים, וזה בערך הדבר היחיד שאהבתי בספר. קמיעות קסם? שיא המקוריות.
והיצורים בעולם מחולקים לשתי קבוצות: קבוצת היצורים הלא מקוריים שנמצאים בכל ספר פנטזיה נדוש, כמו ענקים, וקבוצת היצורים של הסופרת שמנסה להיות מקורית. כמו ה'הונשיקרפים', שהיו הדבר הכי מצחיק בספר הזה. כאילו, "אוקיי, בוא נמציא יצור קסם מקורי! אממממ... אמממ... טוב! נקח היפופוטמים ונצבע אותם בסגול ונקרא להם הונשיקרפים!"

הדמויות לא אמינות ודי חמומות מוח, האמת. וכמובן, שבלוניות וחסרות כל עומק. באמת, ההשקעה שניתנה לדמויות היא מזערית. כל דמות היא איזה סטריאוטיפ אחר, וכל אחת עשויה בצורה מעצבנת ושטחית.
הניסיון ליצור להן כינויים מיוחדים יוצא יותר הזוי ופתטי מאשר נחמד ומעניין.

אולי יש כאלה שאהבו את זה, אבל גם השילוב בין העולם האמיתי לבין עולם הפנטזיה, יחד עם העובדה ש"העולם האמיתי" הוא גרסה מוזרה של עולמנו, צרם לי.

בקיצור...
לא. (:
2 קוראים אהבו את הביקורת
אהבת? לחץ לסמן שאהבת
טוקבקים
+ הוסף תגובה2 הקוראים שאהבו את הביקורת
©2006-2019 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ