ביקורת ספרותית על מאלאדר - סוד הממד האחר מאת ליאת רוטנר
ספר בסדר דירוג של שלושה כוכבים
הביקורת נכתבה ביום שישי, 14 ביוני, 2013
ע"י מממבתור התחלה אשמח להסביר את הדעה שלי ככה: לא התלהבתי לראות את הספר על המדפים. "ספר חדש ויפה עטוף בכריכה ציורית ושם מוכר: מאלדאר." ולמה לא, בעצם?
את הספר הראשון קראתי, ועם כל זה שהוא לא חידש כלום או תואר בעבודת כתיבה מדהימה - חיבבתי אותו. ספר נחמד, אבל כמו שאמרתי בביקורת על הספר הראשון: כל העסק היה מעייף ומת, ומאות עמודים היו מפוצצים בתיאורים לא מתאימים שנראו חסרי חיים ביותר, שלא לדבר על פרי דמיונה הקודח של ליאת רוטנר, שהפך את מאלאדר לגיבוב שלם של אלפי יצורים לא ברורים - עדיין לא החלטתי אם זו גאונות אות סתם דבר מיותר, להמציא כל כך הרבה... צורות וצבעים באותו האזור - ובכללי היו שמה עוד כמה חסרונות, אפילו שדי נהנתי מהקריאה כי בסך הכל זה ספר... חביב ואפילו יפה :).
אז מה קורה בספר השני, שהורס הכל ולא נותן לך להמשיך את הספר בכיף?? (אזהרה: ספוילר קטן בהמשך)
הילדים שוכחים מאיפה באו, וזה גורם להם איכשהו להיראות יותר חיים, אנושיים. יותר הזדהות עם הגיבורים, אפשר לומר - וחוצמזה??!! הילדים בלי כוחות (הידד ממש, אאוריקה, יופידו) וזה די הורס כי אנחנו הקוראים א-ו-ה-ב-י-ם כוחות! הם טיפשים ומשעממים, אין ביניהם איזה סיפור אהבהב סוחף שישנה משהו, ואם אין סיפור אהבה אז לפחות שהחברים שלהם לא יהיו כל כך סתומים.
כל העולם שנבנה במאלאדר 1 - החברים, הכוחות, הדברים שהכירו - הכל נעלם בשנייה, ובמקום זה אנחנו מקבלים את אותו עולם, רק שהפעם הוא לא מוכר להם ומקסים ונחמד, וכל התהליך הזה של ההיזכרות סתם איטי ומעצבן!
ולסיום: נכון שאני נשמעת מאוכזבת מהספר (מאוכזבת מאוד, יותר נכון) אבל הוא דווקא בסדר בשביל ספר קריאה כזה, חטיף קטן כשאין מה לקרוא. הוא לא נורא כל כך ובהחלט לא מזיק, והכתיבה עדיין די זורמת ומעניינת.
אני לא אתן לספר יותר משלוש כוכבים - כשגם הם נעשו בקושי כי אני קמצנית - כי בכל זאת זהו לא ספר מופת וגם לא נהניתי בו כמו שצריך, כמו שאני מצפה מליאת רוטנר.
אבל אני עדיין אומרת: שווה לנסות :) אולי יהיו כאלה שזה ממש ימצא חן בעיניהם: ההתמודדות, המסע, מאלאדר.

קורא אחד אהב את הביקורת
אהבת? לחץ לסמן שאהבת
טוקבקים
+ הוסף תגובה1 הקוראים שאהבו את הביקורת
©2006-2019 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ