ביקורת ספרותית על אשת הטייס שנעלם מאת צור שיזף
ספר מעולה דירוג של חמישה כוכבים
הביקורת נכתבה ביום שלישי, 28 בפברואר, 2012
ע"י קוראת11


וואו, פשוט וואו! סיימתי אותו היום אחרי קריאה כמעט בלתי פוסקת של יומיים (חייבים לאכול, לישון וקצת לעבוד הרי). פשוט קוראים בשטף שמאוד קשה להפסיק אותו גם בגלל הדמות ההולכת ומשתנה של אסף, שתכל'ס מהווה את לב לבו של הספר, וגם של אשתו.

האמת שבתחילה העלילה חיברה אותי בגלל כל המאפיינים של חיל האוויר שעקב שירותי בו תמיד מזכיר לי פינה חמה בלב, כמו רמת דוד ובעיקר אזור עמק יזרעאל שכל כך אהוב עליי. מלבד זאת זה דומה להבהיל ל"טייסת של רון ארד", ששכנה ברמת דוד בשנות השמונים והיתה טייסת פאנטומים... דמיון שמאוד קשה להתעלם ממנו. אחר כך החיבור היה ספרותי בלבד כי העלילה הולכת ומסתעפת לכיוונים הזויים מאוד, אבל כשעוצרים רגע לחשוב על זה, אם זה אפשרי שתהיה גם בת ערבייה שלומדת בביירות וגם בן שיוצא לגיחות תקיפה באותה עיר ומהווים צדדים שונים למלחמה... וואלה, המציאות גוברת על כל דמיון. אולי זה אפשרי? מי יודע, במציאות המזרח תיכונית?

ספר מדהים שגם גורם להמון המון מחשבות, כמו איך בנאדם יכול בכזו קלות להיעלם ולקום לתחייה כאדם אחר לגמרי?

קצת הפריע לי העיסוק החסר בנס, לדעתי היה יותר מקום לכתוב עליו ועל איך זה לחיות בצלו של אב שהוא נעדר... והסיום היה חסר מדי כי מרוב שהתרגלתי לא להניח את הספר מהיד, ציפיתי ליותר מידע וסיטואציה ארוכה יותר :)

בקיצור, קחו ותקראו.
4 קוראים אהבו את הביקורת
אהבת? לחץ לסמן שאהבת
טוקבקים
+ הוסף תגובה4 הקוראים שאהבו את הביקורת
©2006-2018 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ