ביקורת ספרותית על אלכס מאת פייר למטר
בזבוז של זמן דירוג של כוכב אחד
הביקורת נכתבה ביום שלישי, 17 ביולי, 2018
ע"י Yelementepe


*לקוח מהבלוג האישי שלי קוראת-נמרצת*

נו, טוב. בואו נתחיל, ונסיים.

אלכס, מאת פייר למטר, הוא מותחן שסובב סביב סיפורה של אלכס: בחורה מסתורית שנחטפת על ידי אלמוני אכזרי, שמענה אותה ומאיים לרצוח אותה. כאשר קאמי ורהובן הפקד שאחראי על המקרה, וצוותו המשטרתי, מגיעים למקום שבו הוחזקה - הם מגלים כי הוא ריק ולא נותר רמז לחוטף, או לאלכס.

אני לא מתכוונת לפרט הרבה, כי נעצרתי אחרי פחות או יותר חצי ספר והחזרתי אותו למקומו. זהו המותחן הכי פחות מותח שקראתי עד עתה. הניסיון ליצור קליף-הנגרז בכוח מתיש לחלוטין, ולמען האמת כל הדברים שמתרחשים לא מרגישים בלתי צפויים. הכתיבה מעצבנת - אין הגדרה אחרת לעניין. כתיבה מקוטעת ומאולצת, בניסיון נואש לבנות דמויות שונות זו מזו בתכלית ולהציג את האופי שלהן דרך הכתיבה. כמובן שזוהי הדרך הטבעית של הדברים, זה פשוט לא עובד במקרה הזה. ההתרחשויות הקצרות והמהירות של המאורעות בספר, בניסיון ליצור תחושת דחיפות, הורסים לחלוטין את העלילה וגורמים לה להרגיש "מחופפת" ושטחית.

היו רגעים שאפילו חשבתי לדלג עמוד כדי לראות אם מתישהו בשורות הבאות זה מתחיל להיות באמת מותח. בסופו של דבר החלטתי לנטוש את הספר. השיעמום ניצח. לכל מי שאוהב מותחנים בעלי קצב מהיר, מרגש, מותח, ודמויות עגולות ורבות פנים - תתרחקו מאלכס של פייר למטר. תעברו לספר אחר.

קהל יעד: ספר למבוגרים.

אלכס, מאת פייר למטר, הוצאת חרגול - מודן.

אשמח אם תבואו לבקר: determinreader.wordpress.com
קורא אחד אהב את הביקורת
אהבת? לחץ לסמן שאהבת
טוקבקים
+ הוסף תגובה1 הקוראים שאהבו את הביקורת
©2006-2019 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ