ביקורת ספרותית על המערה מאת טים קרבה
ספר טוב דירוג של ארבעה כוכבים
הביקורת נכתבה ביום חמישי, 12 באוקטובר, 2017
ע"י סוריקטה


אם הייתי מקבלת אותו כספר לבן והיו מבקשים שאנחש מי כתב אותו יש סיכוי שהייתי אומרת מקיואן. זה אותו הסגנון, עם אותה חיבה מופלגת לצירופי מקרים, אותה תכליתיות, וגם הגיבורים שהגבורה היא מהם והלאה, טועים כמו שרוב האנשים יודעים לטעות ולא תמיד יש להם הכוח או היכולת להתמודד עם זה.

כותב הכריכה האחורית אמנם השווה את טים קרבה לאיאן מקיואן אבל גם לחוויאר מריאס, וזה כבר נבצר מבינתי. כנראה שיכולת דמיון מאד מאד מפותחת היא בין התכונות הדומיננטיות במודעת הדרושים לכותבי כריכות אחוריות בהוצאה הזאת.

זה סיפור שליבו במחנה קיץ בארדנים אליו מגיעים נערים הולנדיים, במערכות היחסים שמתפתחות שם, שמולידות להן המשכים ביבשות אחרות ובזמנים אחרים, סיפור שעוסק בהשפעה הדדית של אנשים, בעיקר כאלה שהם מאד כריזמטיים, נטולי שיקולים מוסריים וגם הולכים על הקצה, ביכולת של כל אחד לברוא לעצמו דרך וביכולת ללכת בה עם או בלי להביט לאחור.

יש בו דרמה ופשע והוא מתרחש בבלגיה, בהולנד, בקמבודיה ובארצות הברית, ועל אף התהפוכות הרבות שיש בו הוא מאד ריאליסטי כך שאפשר כל הזמן להאמין.

אם את מאלה שנהנים לשאול את עצמם מה היה אילו ביחס לאירועים שקרו בחיים שלך, זה יופי של ספר בשבילך. אבל גם אם לא, הוא יכול לגרום לך לתהות אם החיים הם באמת לא יותר מרגעים ספורים של אושר שהצלחת ללקט, לאו דווקא במסלול המרכזי.
31 קוראים אהבו את הביקורת
אהבת? לחץ לסמן שאהבת
טוקבקים
+ הוסף תגובה
סוריקטה (לפני חודש)
תודה רבה, yaelhar. זה אחלה ספר.
סוריקטה (לפני חודש)
תודה רבה, פואנטה. תודה רבה, בת יה. זה ספר לכולם. זו רק העברית שלוקחת צד (פלוס זה שאני די אוהבת לדבר עם עצמי. לפעמים גם בקול רם)
סוריקטה (לפני חודש)
צב השעה, אין לי שם, חני, תודה רבה.
בת-יה (לפני חודש)
למה רק "אם את"?
yaelhar (לפני חודש)
נשמע מעניין.
פואנטה (לפני חודש)
אני לא מאלה ולא מאלה אבל התקציר נשמע מספיק קרימינלי ובתוספת ההמלצה שלך, כדאי לקחת סיכון של 159 עמודים.

אגב, זה ספר נשים או שאת מניחה כאן הנחת רוב נשי? -:)
חני (לפני חודשיים)
רוב הסיכויים שאוהב.. אך כבר הפסקתי להוסיף לרשימה.
חג שמח.
אין לי שם (לפני חודשיים)
תודה, אבל זה לא מסוג הספרים שאני אוהב לקרוא
צב השעה (לפני חודשיים)
המשפט האחרון נפלא ומדויק.

©2006-2017 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ