שער הניצחון / אריך מריה רימרק

שער הניצחון

אריך מריה רימרק

יצא לאור ע"י הוצאת זמורה ביתן, בשנת 1986, מכיל 384 עמודים, תירגום: יעקב גוטשלק .ספר טוב דירוג של ארבעה כוכבים
4.222
67% בנות
3 בנים   6 בנות
גיל ממוצע:50
2482 התעניינו בספר


תקציר הספר
שער הניצחון" הוא סיפור של נקמה. העלילה המרתקת עוסקת בדוקטור ראוויק, מנתח גרמני שברח מבין ציפורני הנאצים והוא חי בפאריס ללא תעודות וללא רשיונות, כששאיפה עזה אחת מדריכה את מנוחתו: לקטול את סוכן הגסטאפו האקה, שרצח בעינויים את אהובתו של ראוויק.
פאריס, 1939, היא עיר מיוחדת במינה, שאווירתה רוויה מתחים, הומה בפליטים המבקשים להימלט מזוועות המשטר הנאצי המאיים להשתלט על אירופה, כשברקע מתקדרים השמים בענני המלחמה הקרבה. ראוויק, פליט אף הוא, מתגורר במלון קטן בצילו של שער הניצחון ועוסק במקצועו הרפואי בחשאי, כשהוא מטפל בעיקר בזונות ובחלכאים אחרים החיים בשולי החברה.
בעוד ראוויק מתחקה אחרי האקה המתגלה ונעלם לסירוגין, הוא פוגש בג'ואן מאדו, אשה יפה, שבירית, שחייה אפופים בטרגדיה.
ב"שער הניצחון", אשר נכתב ופורסם מיד לאחר מלחמת העולם השנייה (והיה הצלחתו הגדולה השניה של אריך מריה רמארק, אחרי "במערב אין כל חדש"), מחייה המחבר את האווירה הדחוסה, המאיימת ונטולת התקווה ששררה בפאריס בקיץ הנהדר והמבשר רעה. אימת השואה הקרבה מטביעה את אותותיה בניצני שיתוף הפעולה של צרפתים רבים עם הנאצים, מבליטה את אדישותם של אלה אשר יכלו להציל יהודים ולא נקפו אצבע, ומדגישה את האטימות של "האיש ברחוב", הבוחר בפאטאליזם בנוסח: "לי זה לא יקרה".
הספר הוסרט בכיכובם של אינגריד ברגמן, שארל בואיה וצ'ארלס לוטון.
אריך מריה רמארק נולד ב-1898 באוסנַבְּריק שבגרמניה. עם סיום לימודיו גוייס לצבא ונפצע פעמיים במלחמת העולם הראשונה. לאחר המלחמה התפרנס ממלאכות מזדמנות. ב-1929 כתב את הרומן "במערב אין כל חדש", רומן פציפיסטי על מלחמת העולם הראשונה, שהפך להצלחה כבירה ותורגם ל-45 לשונות. הספר ראה אור בהוצאת זמורה ביתן. ב-1933 היה בין הספרים ששרפו הנאצים. ב-1938 היגר רמארק לשוויץ וב-1947 קיבל אזרחות אמריקנית, ומאז עד מותו ב-1970, חי בארה"ב ובאירופה, לאחרונה עם אשתו, השחקנית פולט גודאר.

הקורא עיר הקורא מתי
sirano נתניה לפני 3 שנים ו-3 חודשים מענה

רשימות קריאה בהן מופיע שער הניצחון
5 כוכבים שלי | yaelhar בת מתל אביב רשימת הקריאה עודכנה לפני שלושה שבועות

שוברי הלב | yaelhar בת מתל אביב רשימת הקריאה עודכנה לפני שלושה שבועות

התחילה לקרוא לפני 8 שנים ו-4 חודשים


התחילה לקרוא לפני 8 שנים ו-5 חודשים
©2006-2019 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ