ביקורת ספרותית על הכי בעולם - הבלשית די-די וארן #5 מאת ליסה גרדנר
ספר טוב דירוג של ארבעה כוכבים
הביקורת נכתבה ביום ראשון, 21 באוגוסט, 2016
ע"י אוהבת לקרוא


הספר הזה ממש עומד על הגבול הדק של בין 3 ל 4 כוכבים לדעתי. יש הרבה ספרים שנמצאים במקום הזה לדעתי - המקום שמצד אחד אופן הכתיבה והרמה שהספר ריתק אותך היתה גבוהה ומצד שני משהו בעלילה ו/או בדמויות היה לוקה בחסר...

בספר מתח קשה לשפוט עד הרגע האחרון כי אולי יגיע משהו שיהפוך את הכל! ישנם ספרים שהעמודים האחרונים עושים את כל הספר וישנם ספרים שאתה רק מקווה שזה מה שיקרה וזה מגיע. הספר הנ"ל שייך לקבוצה השניה לצערי.
עדיין הספר "די טוב" (השם החדש שלי ל 3.5 כוכבים) אבל המשהו הקטן שהיה חסר לדעתי זה לתת טיפה יותר קרדיט לאינטליגנציה של הקוראים ואני אסביר:
יש כאן תעלומה אוקי? בכל ספר מתח יש. יש חוקרת משטרה שמנסה לפענח היעלמות של ילדה קטנה. לכל אורך הספר לא יכולתי להתנער מההרגשה שזאת פשוט חוקרת גרועה. היא מגיעה למסקנות כל כך לא הגיוניות וכמעט כל פיסת מידע שהיא מקבלת היא מפרשת לא נכון. נקודת מוצא שהיא מתעקשת עליה ללא כל סיבה או ממצא בשטח היתה פשוט הזויה לכל אורך הספר.
עכשיו אני מבינה שזאת כמובן דרכה של הסופרת להטות את דעת הקוראים מכיוון האמת ומהפיענוח האמיתי של התעלומה אבל היא לקחה את זה רחוק מידי ולכן בתור קוראת הרגשתי שמזלזלים באינטליגנציה שלי.
האופן שבו התעלומה נפתרה בסוף כמובן לא הרגישה לי בשום דרך שזה בזכות המוח החריף או הזריז של החוקרת אלא יותר צירוף מקרים של מזל ופגישת האנשים הנכונים על הדרך אם בכלל.
יחד עם זאת הספר הנ"ל בכל זאת די טוב בגלל האופן שבו הוא כתוב - הפרקים מחולקים לסירוגין מנקודות מבט שונות: פעם של החוקרת ופעם של הנחקרת . כל אחת בתורה משלימה בפנינו עוד חלק מהפאזל. באופן הזה הספר פשוט נקרא תוך ימים ספורים וקשה להניח אותו מהיד.
5 קוראים אהבו את הביקורת
אהבת? לחץ לסמן שאהבת
טוקבקים
+ הוסף תגובה
לי יניני (לפני שנה ו-10 חודשים)
אני אוהבת את הכתיבה של ליסה גרדנר5 הקוראים שאהבו את הביקורת
©2006-2018 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ