ביקורת ספרותית על המעניק - מחודש - המעניק #1 מאת לויס לורי
ספר טוב דירוג של ארבעה כוכבים
הביקורת נכתבה ביום רביעי, 25 במאי, 2016
ע"י TechnoBookish


ככל שהתקדמתי בקריאת הספר, אני חשבתי על העובדה שזה מציאותי. זה לא נשמע הגיוני, זה ספר עתידני! אבל, כל פעם שקראתי על המערכת בה העולם שם עובד הרגשתי שתי דברים: מצד אחד, הבנתי את הסיבה למה הם שינו את הדבר הזה במקום מה שהיה- למשל (סוג של ספויילר): הם ביטלו את המושג "מלחמות" כי זה מביא צער ואובדן וזה יכול לגרום לאדם לצאת מדעתו.
לעומת זאת, לא כל הדברים שהם נמנעו מלהזכיר הם דברים רעים כמו (עוד פעם , סוג של ספויילר) צבעים או סבים וסבתות, אלו לא דברים רעים אלא משמחים- אולי אפשר להבין שביטלו את הסבים והסבתות כי זה עושה עצב של אובדן על המשפחה, אבל זה לא העניין.

מחשבות:
- הדבר העיקרי שטוב בספר הוא הסיפור- הוא מעניין, לפעמים מסובך והוא נראה מציאותי- כלומר, זה נראה כמו משהו שינסו לעשות לעולם היום.
-הכתיבה- היו טעויות פה ושם אבל זה לא באמת הפריע לסיפור עצמו.
-הדמויות- זה היה החלק שפחות אהבתי בסיפור, אני שמתי לב שג'ונס אכן פיתח סקרנות ונחישות והיה דמות טובה, אבל חוץ מזה לא היו עוד דמויות ש"זרחו" בספר.

משפט אחרון (כדי להגיד מה אני חשבתי על הספר בקצרה), הספר היה טוב מבחינת עלילה וכתיבה ופחות טוב מבחינת דמויות, אבל אני עדיין מעוניינת להמשיך לקרוא את השאר, אולי הם יהיו יותר טובים.



3 קוראים אהבו את הביקורת
אהבת? לחץ לסמן שאהבת




טוקבקים
+ הוסף תגובה
מיכאל (לפני שנתיים ו-1 חודשים)
הספר הוא הרבה מעבר לספור שבו. האם הוא עתידני?
איני בטוח, ישנם בספר לא מעט מהמציאות העכשווית,
לדעתי ספר חשוב לנוער שגם מבוגרים יכולים למצוא בו עיניין



3 הקוראים שאהבו את הביקורת




©2006-2018 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ