ביקורת ספרותית על דרך המלכים א - גנזך אורות הסער #1 מאת ברנדון סנדרסון
ספר טוב דירוג של ארבעה כוכבים
הביקורת נכתבה ביום רביעי, 24 ביוני, 2015
ע"י אלון דה אלפרט


****

יש תקופות כאלה, שוואלאק, אני לא קורא הרבה. אני עסוק, ועבודה, וילדים, מתחיל משהו, ואז עוד משהו, ספר שואה, כבד לי, ואז ספר חופר אחר, קשה לי, ואז לא בא לי לקרוא באוטובוס, ואז פונה לאיזה משהו קליל, שכצפוי מרגיש לי אידיוטי, ועוד משהו באנגלית, לאט, לאט, זוחל, זוחל, אדיש, קהה, שום דבר לא צועק לי מהמדף, ככה שיש לי משהו כמו עשרה ספרים שכבר התחלתי. עשרה. אני לא צוחק. וזה נהיה כמו שהילד שלי בן השנתיים אוכל כשבא לו לאכול והוא לא החלטי. ביס מסנדוויץ', קצת פסטה, לק מארטיק, כף קורנפלקס עם חלב, חתיכת מלון, גבינה צהובה. הכול בפה, בבת אחת. מישבלייה, היו קוראים לזה אצלנו. לא כיף.

הנה דוגמה לספר שאילולא היכרתי את שם המחבר ואהבתי מאוד את מה שקראתי ממנו, לא הייתי נוגע בו עם ציין לייזר. "גנזך אורות הסער"??? מה זה השטות הזאת? וגם למי יש כוח לעוד ספר פנטזיה על מלכים וחרבות ורוזנים ומלחמות? חם לנו מדי. שילדים יקראו את זה.

אבל סנדרסון יודע את העבודה. כשהתחלתי את זה, זנחתי את כל האחרים. עלילה יציבה, בוטחת, בעולם שלא דומה ממש לעולם שלנו, עם חוקים אחרים ופיזיקה אחרת וגיאוגרפיה וביולוגיה וקסם אחר ותקשורת אחרת, פנטזיה כמו שפנטזיה אמורה להיות, מישהו שישב והמציא וחייך והיו לו רעיונות מגניבים והוא נהנה וכתב ומחק וצחק ודמיין ופינטז. פנטזיה. איזה כיף.****

27 קוראים אהבו את הביקורת
אהבת? לחץ לסמן שאהבת
טוקבקים
+ הוסף תגובה
אלון דה אלפרט (לפני 3 שנים ו-3 חודשים)
אוקיי. גאונות? הייתי קורא לזה: סכלות, בלבול, מיאוס. זה לא שאני עושה עם זה משהו טוב. זה אפילו לא מולטי טאסקינג, סתם. הייתי מעדיף לגמור ולהמשיך. לא אוהב זנבות.

ד״ש מאמסטרדם לכולם. כיף פה.
אלון דה אלפרט (לפני 3 שנים ו-3 חודשים)
הו, אני בחו״ל ואין לי זמן להתעמק, אבל תודה למי שנהנה
זה שאין לנקוב בשמו (לפני 3 שנים ו-3 חודשים)
מקסים. שמח שמצאת את האחד שלך :)
גלית (לפני 3 שנים ו-3 חודשים)
לא הייתי קוראת לזה גאונות אבל אני באותו מצב
ובכל זאת לא מוותרת- עדיין -על אף אחד מהעשרה...בסוף אני אסיים אותם.
ושמחה שסרנדון לא אכזב כי הוא על הכוונת אצלי.
אהבתי
חני (לפני 3 שנים ו-3 חודשים)
זו רק תקופה של הרפיית שרירים לטובת דברים אחרים,,, ספרים כשהם תואמים את הלך הרוח שלנו שם הכי כיף אתם.
פואנטה© (לפני 3 שנים ו-3 חודשים)
מסכימה איתך לגמרי ואתה גם צודק במאה אחוז! אין כמו דוגמה אישית שלנו כהורים! הרי מה יעזרו כל החוקים והכללים אם לא נקפיד עליהם בעצמנו?
אבל למי יש כוח? קיץ. חם. לא כיף. לא בא לי קיץ. בא לי חורף. לאכול איזה מרק ירקות, עם כריך חמאת בוטנים וקערת סינימיניס ברוטב מייפל וחרדל דיז'ון. איזה כיף.
אנקה (לפני 3 שנים ו-3 חודשים)
זה קיץ וחם והחופש הגדול בפתח וכו' למי יש כוח לספרים כבדים, רציניים ופלספנים. וכן אני גם מכירה את התופעה של להתחיל ספר א' וב' וג' במקביל אבל 10 בו זמנית זה כבר דורש גאונות בפני עצמה :)
חופשה נעימה לך.

©2006-2018 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ