ביקורת ספרותית על מתמטיקה 3 יחידות לימוד חלק ב מאת בני גורן
הביקורת נכתבה ביום שני, 2 בפברואר, 2015
ע"י זה שאין לנקוב בשמו


1. מהי הנוסחה לחיים מאושרים?
2. היכן היא נמצאת?

אלו שתי שאלות עיקריות שמעסיקות את המין האנושי החל מראשית קיומו.
כי אין אדם שלא עצר לפחות פעם אחת במהלך חייו ושאל את עצמו את השאלות האלו. אין אדם שאין לו את הצרה הזו שהוא מייחל ליום שבו היא תיעלם מחייו כלעומת שבאה, ואין אדם שאין בו את התקווה לעתיד טוב יותר.
התשובות לשאלות האלו משתנות מאדם לאדם. יש הטוענים שהנוסחה לחיים מאושרים היא כסף, יש הטוענים שאהבה, משפחה חמה או אפילו קוביית שוקולד קטנה.

בקשר אליי, אינני בטוח עדיין מהי בדיוק הנוסחה שלי לחיים מאושרים.
אבל מה שכן, לא תמצאו אותה בספרי המתמטיקה, זה בטוח.

האמנם?


-


מאז שאני זוכר את עצמי, לא הייתי ממש טיפוס שאוהב מתמטיקה. למען האמת, בקושי סבלתי אותה. זה התחיל כבר בשלבים היחסית מוקדמים שלה, כשלמדנו את לוח הכפל, את הכפל במאונך ונוסחת חילוק כלשהי שאינני זוכר את שמה.
עכשיו אני יודע, פחות או יותר, את החומר הזה, אבל פעם זה היה אחרת לגמרי. רק בנס ניצלתי אז מציון 'נכשל' בתעודה, ורק בנס למורה המעצבנת שלי לחשבון שנתנה לנו כל יום 10 עמודים שיעורי בית בחוברת, לא קרה כלום.
נכון, היו לי גם כמה רגעים יותר טובים יחסית במתמטיקה. כמו השברים למשל, האחוזים, הגרפים והמשוואות הפשוטות של נעלם אחד. אבל מה לעשות שהרגעים האלו היו מה שנקרא 'השקט שלפני הסערה': מה שהכרתי בכיתה א', ב', ו-ג', היה כלום לעומת מה שהכרתי בשנים שלאחר מכן, בחטיבה ובתיכון. המתמטיקה עלתה שלב.
נאלצתי להתמודד בעור שיני עם נוסחאות מסובכות במתמטיקה עם מלא מלא איקסים, חזקות, מספרים ארוכים ומסובכים, ופונקציות, ופרבולות, ומשוואות מעצבנות שהיה קשה נורא לפתור ושנראה היה כאילו נכתבו על ידי חייזרים. קיצר, הלך ההסכם שלום שלי עם המתמטיקה, והמשא ומתן. ישר קיבלתי 'נכשלים' בזה אחר זה, תיכננתי מזימות על המורה שלי למתמטיקה, ושאלתי את עצמי שוב ושוב מי לעזאזל האידיוט שהמציא את המתמטיקה.
זה היה כאב ראש אחד גדול. פשוט לא הצלחתי להבין מה ההיגיון במתמטיקה. בשביל מה זה טוב, ואיך פונקציות ופרבולות ונוסחאות יכולים לעזור לנו בחיים האמיתיים. וגם כשהתחלתי, קצת קצת, להבין את החומר, מיד היו עוברים לחומר חדש. זה היה כל כך מייאש.
אם אתם שואלים לדעתי, אני חושב שמעבר לבסיס שלמדנו בגן ובכיתה א', ולספור מ-1 עד 10 או עד 100 או אפילו עד 1,000, לא צריך ללמוד יותר מזה.
וזה לא רק הבעיה שלי עם החומר הנלמד, גם השיעורים עברו כמו נצח. כאילו השעון פועל פתאום בהילוך איטי בכל פעם שהוא שומע שמתחיל שיעור מתמטיקה. ואם זה לא מספיק, אז תמיד היינו נתקעים עם המקצוע הזה שעתיים רצוף, ליד החלון שדרכו אפשר לראות את הילדים שהתמזל מזלם וניצלו משיעור מתמטיקה. ילדים שרצים בחוץ, משחקים כדורגל, כדורסל או וואט אבר, ונהנים. ורק אני יושב לי ככה בכיתה, לומד מתמטיקה, סובל, ומחכה שהשיעור כבר יסתיים. רציתי שמשרד החינוך יבטל את שיעורי המתמטיקה בבתי הספר.
אז רציתי. אבל מה לעשות שלמורים שלנו היו תוכניות אחרות.

-

לא מזמן, לפני שבוע בערך, כשהיה אפשר כבר להריח את ריח הבגרויות שהולכות ומתקרבות ואת ה'נכשלים' שבטח יהיו לי, הגיע המלאך הגואל שלי.
המלאך הגואל שלי הייתה אחותי, והיא מצטיינת במתמטיקה. היא עד כדי כך טובה במתמטיקה, שבכל פעם שהיא הייתה מקבלת 99 במבחן, המורה שלה הייתה מתקשרת להורים שלנו ושואלת אותם אם הכל בסדר איתה והאם כדאי או לא כדאי להזמין אמבולנס.
כי באמת, היא פשוט תותחית. תנו לה תרגיל, ולא משנה איזה, והיא תוכל לפתור. אני אפילו מקנא בה לפעמים, ככה, בסתר, מאחורי הגב. נכון שאני לא צריך לקנא בה כי יש בה גם כמה דברים שבאמת לא צריך לקנא בגללם. אבל האמת היא שהייתי עושה הכל כדי שאצליח כמוה במתמטיקה.
קיצר, החלטתי לבקש ממנה עזרה לקראת מבחן חשוב מאוד. 'איך פותרים את הנוסחה הזאת?' שאלתי אותה. 'מה אני עושה עם הפונקציה הזאת?', 'איך יודעים שהמרובע הזה הוא מקבילית ולא מעויין?', ועוד שאלות שהייתי חייב למצוא להן תשובה מהר מהר- אחרת, הלך עליי.
ומה שהכי הפתיע אותי, היה שהיא פשוט ישבה שם והסבירה לי. היו לה מיליון ואחת סיבות למה להגיד לי 'לא' ולמה אין לה זמן להסביר, אבל היא פשוט החליטה לתת יד לאחיה הקטן, בשביל שיצליח במבחן שלו במתמטיקה.
אז עבדנו. זה לקח בערך שעה. אני לא אומר שזה היה קלי קלות. אחותי הייתה 'מורה קשוחה מאוד' ולא וויתרה לי אפילו לרגע אחד, גם כשממש התחננתי שתיתן לי לפחות רמז קטן אחד כדי שאוכל להמשיך. היא רצתה שאני אצליח לבדי, ובסוף זה באמת קרה, והצלחתי.
'יש, הצלחתי!' צרחתי מרוב שמחה. אמא נכנסה לחדר ושאלה אותי אם הכל בסדר, אז אמרתי לה שכן. אמרתי לה שאפילו יותר טוב מבסדר. שאני מבין את החומר ושאני מוכן לגמרי למבחן. אמרתי לה את זה בחיוך גדול שנמרח לי על כל הפרצוף. הייתי בטוח שאצליח. אין מצב שאני נכשל עוד פעם.

במבחן קיבלתי 96.

הציון הזה היה ההוכחה לכך שאני כן יכול להצליח, אם רק ארצה. אפילו במתמטיקה. ובאותו רגע הבנתי דבר מאוד חשוב: הבנתי שמתמטיקה צריך להבין כדי לאהוב. אם לא מבינים, אז זה הכי מתסכל שיש. רק המחשבה שכל השנים שבהן למדתי מתמטיקה, סבלתי מזה רק מהסיבה שלא הבנתי, עושה לי הרגשה של פספוס. אני מרגיש כל כך דפוק שלא חשבתי במשך כל השנים האלו לבקש עזרה ולשים קץ לכל הדבר הזה. אבל יודעים מה, לא נורא, מה שהיה היה, עכשיו מסתכלים קדימה. ועכשיו, תאמינו או לא, כשמתחילים להבין מתמטיקה הרבה יותר מבעבר, אפשר להינות מפתירת תרגילים כמו שנהנים, בערך, מכתיבה ביקורות ב'סימניה', באמת.
אז מצאתי את עצמי ככה יושב על המיטה ופותר תרגילים. עוד תרגיל, ועוד תרגיל ועוד אחד. סתם ככה, בשביל הכיף. התחלתי באותו רגע להבין את ההיגיון בדבר הזה שנקרא מתמטיקה. הבנתי שזה דווקא נושא די חשוב לחיים. נכון, כשתצאו מהבית לקניות בסופר בשכונה, לא תראו מולכם פתאום פרבולה מעופפת או איזה משהו אחר בסגנון, אבל המתמטיקה מאוד עוזרת בלפתח את המוח, ועוזרת גם למי שלא רוצה לעבוד כמתמטיקאי או מורה למתמטיקה, בעתיד. המתמטיקה מכינה את כולם לקראת עתיד קל יותר, גם לאלו שבכלל חושבים על כיוון אחר כמו ספרות. תאמיני לו, זה נכון. המוח שלכם יהיה מפותח יותר בעקבות זה. ובכלל, אם תסתכלו סביבכם, תגלו שהכל קשור איכשהו למתמטיקה: הגשר שעליו אתם הולכים, המחשב שבו אתם מקלידים והכסא שעליו אתם יושבים. הכל.
אבל הי, זה לא מספיק שרק תבינו מתמטיקה. להבין כל אחד יודע, זה לא בעיה. הדבר שהכי חשוב במתמטיקה אם אתם באמת רוצים להצליח, זה התרגול. צריך לדעת פשוט לתרגל. לתרגל, לתרגל, לתרגל ולתרגל. כל הזמן. כי אם תשבו כל היום על המיטה, בחיבוק ידיים, תסתכלו על התקרה ותספרו את האבק שגדל שם, ותהיו רגועים בגלל שאתם חושבים שאתם מבינים הכל ושאם אתם מבינים הכל אז הכל בסדר ולא צריך להתאמץ יותר, אז ככה לא תצליחו להגיע לשום מקום. לא, לא, לא, אם אתם באמת רוצים להצליח במתמטיקה (ובכלל, בכל מקצוע אחר, גם בחיים. לאו דווקא במתמטיקה) אז אין ברירה, צריך להמשיך ולתרגל, כי רק התרגול יעזור פה. אחרת, כל החומר שלמדתם יישכח וכל הסיפור הזה של ה'אני לא יודע מתמטיקה' יחזור אל עצמו שוב, וחבל.
כן, אני יודע שאני נשמע עכשיו כמו איזה מורה מעצבן וחופר למתמטיקה, אבל אני פשוט התחלתי להבין, זה הכל. תאמינו לי שאף מורה שלי, במיוחד לא למתמטיקה, לא לחש לי באוזן לכתוב את הביקורת הזו. זו הייתה החלטה שלי ורק שלי. בכלל, אף מורה בבית הספר שלי לא יודע שאני כותב ביקורות באתר 'סימניה'.
טוב, אז לפני שאני מסיים, אני רוצה להגיד כמה מילים לכל התלמידים והתלמידות שקוראים/קוראות את הביקורת הזאת: לפני שתזרקו את ספר המתמטיקה שלכם לפח הזבל בסוף השנה, תחשבו כמה פעמים אם באמת כדאי לכם לעשות את זה. אם זה באמת שווה את כל הסבל שיהיה לכם בשנים הבאות בגלל השטות הזו. לא חבל?
(ואם אתם בכל זאת לא תשמעו בקולי ותרצו לזרוק את ספר המתמטיקה שלכם, אז בבקשה לא לפח הזבל, אלא למיחזורית!).


כי אם תתבוננו טוב טוב בספר המתמטיקה שלכם, תראו שבין הנוסחה לכאב, לנוסחה לייאוש, לנוסחה לדיכאון, לנוסחה לקושי ולנוסחה לשנאה, יש שם גם עוד איזו נוסחה אחת. לנוסחה הזו קוראים 'נוסחה לחיים מאושרים'.-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-הנה כמה ציטוטים מהספר שאהבתי במיוחד:


"9xy+4xy-3xy+2xy"

"-10xy+15xy+5xy-4xy"

"(x+3) (x+4)= x(x-5)+96"

"10x-4+7x= 20x-4x-6"

"2(x+3)-1= 11"

"12-3(x-5)= 39"

"11+4x-3x= 2x-13+54"

"-20x-16= -24x-18"

63 קוראים אהבו את הביקורת
אהבת? לחץ לסמן שאהבת
טוקבקים
+ הוסף תגובה
זה שאין לנקוב בשמו (לפני 3 שנים ו-3 חודשים)
תודה רבה לך, זליג!
נכון, מתמטיקה זה לא מקצוע פשוט.
בטח, אארגן לך בכיף :)

אגב, ראיתי שאתה בכלל בן 15. למה אמרת שאתה בן 100?
(רק שתדע, אני לא באמת בן 100. הגיל האמיתי שלי הוא 16. וזה כבר לא סוד...)
זליג (לפני 3 שנים ו-3 חודשים)
יופי של ביקורת :)
אגב, אני מבין אותך. גם לי בגיל 100 היה קצת קשה ללמוד מתמטיקה. אגב, לא ידעתי שיש בני גורן בעולם הבא. ארגן בשבילי כמה כשאגיע לשם.
זה שאין לנקוב בשמו (לפני 3 שנים ו-8 חודשים)
1+1=2
זה שאין לנקוב בשמו (לפני 3 שנים ו-8 חודשים)
עלי- תודה!!!!

לכל אחד היו יחסים כאלה בחיים.
ולא הבנתי, מה זה ספרות אנגלי? אולי ספרות אנגלית?
זה שאין לנקוב בשמו (לפני 3 שנים ו-8 חודשים)
נעמי, תודה רבה. גם על התגובה וגם על העידוד :)
עלי (לפני 3 שנים ו-8 חודשים)
חחחחחחח
אהבתי!!!!
גם לי תמיד היו יחסי אהבה-שנאה עם מתמטיקה.
את הביקורת הבאה שלך תעשה על ספרות אנגלי, אוקי? :)
נעמי (לפני 3 שנים ו-8 חודשים)
איזה יופי של ביקורת. והעובדה שבגיל צעיר הבנת דבר כל כך חשוב, תקל עליך להתמודד עם דברים רבים אחרים. ביקורת מקסימה שמעידה על ראש צלול ובגרות נפשית.
זה שאין לנקוב בשמו (לפני 3 שנים ו-8 חודשים)
לא קראתי, אבל שמעתי. האמת שסקרנת אותי... תודה.
טופי (לפני 3 שנים ו-8 חודשים)
מתמטיקה עלולה להיות מאוד מסוכנת… הוכחה לכך ב"שד מכיתה ז" של מקושינסקי
זה שאין לנקוב בשמו (לפני 3 שנים ו-8 חודשים)
בנוגע למה?
POLLO (לפני 3 שנים ו-8 חודשים)
מסכים מאוד עם אריאל. 0____0
זה שאין לנקוב בשמו (לפני 3 שנים ו-8 חודשים)
אני לא יודע מה אתה רוצה ממני, אריאל. סך הכל היה לי מאוד משעמם (מודה) ולא היה לי ספר אחר לכתוב עליו ביקורת, ובמקרה הגיע הזמן של קבלת התעודות שבו ראיתי לראשונה ציון מעל 90 בתעודה במתמטיקה, אז החלטתי לספר את הסיפור שלי עם המתמטיקה, והחלטתי לכתוב ביקורת על ספר מתמטיקה.
נכון, רעיון מגניב ואין ספק שהרבה מאוד יאהבו אותו, אבל זו לא הסיבה שהחלטתי לכתוב את הביקורת, עם כל הכבוד.
ועכשיו עשיתי רווח גדול מאוד כי אני עובר אל הנושאים הנעימים יותר בתגובתך: קודם כל, תודה רבה, שמח שאהבת את הביקורת. מאחל לך בהצלחה בהשלמת הבגרויות, ומקווה שהביקורת אפילו עודדה אותך קצת. רק מקווה.
הציטוטים העתידיים שבחרת בשבילי לביקורת על ספר בישול של קרין גורן, היו משעשעים מאוד בעיניי, אז קבל לייק גדול ממני (הנה, אתה רואה, לא צריכים לכתוב ביקורות מדהימות בשביל לייקים. כל מה שצריך לעשות זה קצת כישרון לשעשע).

חזרתי על הטעות שלי בפעם השנייה, בכוונה. זה היה בצחוק ומשהו ביני לבין שונרא. לא קשור אליך.

אני התמודדתי בעור שיני, לא נמלטתי. זה אומר שאני אדם שלא מרים ידיים, ושלעולם לא מתייאש.
זה שאין לנקוב בשמו (לפני 3 שנים ו-8 חודשים)
סתיו :) תודה רבה :)
זה שאין לנקוב בשמו (לפני 3 שנים ו-8 חודשים)
White Swan- תודה רבה! ובעזרת השם, אולי אהיה בעוד כמה שנים גאון מתמטי, אבל בינתיים אני סתם אחד שלומד מתמטיקה ושמצפים ממנו לקבל ציונים טובים...
זה שאין לנקוב בשמו (לפני 3 שנים ו-8 חודשים)
יאיר, תודה רבה!
כל אחד והטעם שלו והדברים שהוא אוהב לעשות, וכמו שאמרתי לנסיך הערפל, אני לא חושב שגאוני זו המילה המתאימה פה. פשוט ביקורת טובה, לא פחות ולא יותר. אבל תודה :)

בהצלחה גם לך, למרות שכנראה תצליח גם בלי האיחול שלי...
זה שאין לנקוב בשמו (לפני 3 שנים ו-8 חודשים)
תודה, חיפושית! כל אחד והטעם שלו... בהצלחה במתכונת, ומקווה שהביקורת עודדה אותך ונתנה לך כוח להמשיך ומי ייתן ותצליחי!!
זה שאין לנקוב בשמו (לפני 3 שנים ו-8 חודשים)
מפזר הערפל, תודה רבה רבה לך! (למרות שאני לא חושב שזו ביקורת גאונית. זו פשוט ביקורת שמספרת את מערכת היחסים ארוכת השנים שלי עם המתמטיקה, זה הכל. לא שעשיתי איזה משהו גדול ונפלא ומהפכני.)
זה שאין לנקוב בשמו (לפני 3 שנים ו-8 חודשים)
תודה, שין שין! אני אמסור לה...
סתיו :) (לפני 3 שנים ו-8 חודשים)
מקסים :)
White Swan (לפני 3 שנים ו-8 חודשים)
ביקורת על ספר מתמטיקה. גאונות.
אריאל (לפני 3 שנים ו-8 חודשים)
אגב, לא מתמודדים בעור שיניים, אלא נמלטים.
אריאל (לפני 3 שנים ו-8 חודשים)
אלוהים אדירים, זשל"ב, יש משהו שלא תעשה בשביל ביקורת סוחפת לייקים?

כלומר, ביקורת מעולה, באמת. והקטע שבו גמרת את הביקורת ממש מצא חן בעיני. וגם אני אוהב מתמטיקה (למרבה האירוניה, אני הייתי היחיד בשכבה שממש אהב מתמטיקה, אבל עשיתי שלוש יחידות. משלים לארבע).

אבל! (אצבע מאשימה) אתה כתבת את הביקורת הזאת כדי לצבור לייקים, וזה לא בסדר. ממש לא בסדר.
ואפילו חזרת על שגיאה פעמיים ושוב אתה סופר את האבק הגדל על התקרה. מן הסתם בכוונה.

מה יהיה תגיד? הביקורת הבאה שלך תהיה על ספר של קרין גורן?
"מאז שאני זוכר את עצמי אני לא מסתדר עם המטבח. עם חביתה עוד הצלחתי להסתדר, בקושי, אבל בשלבים היותר מורכבים כבר איבדתי את זה..." ובהמשך: "אז אל תזדרזו לזרוק את ספר הבישול שחמותכם קונה לכם!..."
יאיר (לפני 3 שנים ו-8 חודשים)
אלוהים אדירים
אני מעביר את הראש על המסך, רואה את המילים והאותיות הנשפכות בקצב אחיד ומנסה להבין, זה גאוני.
אני דווקא אוהב מתמטיקה, לפתור משוואות ולפתוח את ספר המתמטיקה החדש לי, זה פשוט נפלא, שברים ופעולות בינאריות ומחזוריות..*מטר של מכתבי נאצה וקקי בוער מושלכים דרך החלון שלי*
בהצלחה בהמשך וציטוטים מעולים!
לפתור אותם היה תענוג, כן אני יודע שאני מוזר.
חיפושית (כשארצה, אכתוב.) (לפני 3 שנים ו-8 חודשים)
אהבתי את הביקורת, למעשה מתמטיקה אצלי זה המקצוע שמאז ומתמיד הכי הצלחתי בו. אולי באמת כי אני אוהבת את המקצוע (פחות או יותר).
מאוד כיף לקרוא ביקורת כזאת, בייחוד כי בעוד ארבעה ימים יש לי מתכונת במתמטיקה. נותן מוטיבציה ללמוד
אבק ספרים (לפני 3 שנים ו-8 חודשים)
גאוני.
שין שין (לפני 3 שנים ו-8 חודשים)
בחרת ציטוטים מעולים! וכל הכבוד לך ו בעיקר לאחותך.
POLLO (לפני 3 שנים ו-8 חודשים)
o_0
זה שאין לנקוב בשמו (לפני 3 שנים ו-8 חודשים)
רץ, תודה רבה. אני מסמיק פה...

ואולי זה יישמע סוג של התחנפות, אבל לא אכפת לי.
צריך הרבה כישרון גם כדי לכתוב ביקורות על ספרי היסטוריה ומלחמה. לי, לצערי, אין את הכישרון הזה. ולך, דווקא יש :)
זה שאין לנקוב בשמו (לפני 3 שנים ו-8 חודשים)
אוקי- :))
זה שאין לנקוב בשמו (לפני 3 שנים ו-8 חודשים)
זתומרת, שוב תודה, עמיר!
זה שאין לנקוב בשמו (לפני 3 שנים ו-8 חודשים)
תודה, בלו בלו בלו!

אבל אל תזלזלי בבקשה. 3 יחידות זה לא סתם. יש כאלה שבכלל לא לומדים מתמטיקה לבגרות, כאלה שממש ממש מתקשים ולומדים 2 יחידות או יחידה אחת. אז מצבי טוב.

והמקצוע שלך זה מתמטיקה? באמת?
זה שאין לנקוב בשמו (לפני 3 שנים ו-8 חודשים)
קריקטוריה, תודה! באמת מי היה חושב...

וזה בסדר שאת עדיין שונאת מתמטיקה. לא ניסיתי לשכנע אותך לאהוב מתמטיקה או משהו, ובטח שגם לא לשכנע אותך לקרוא את הספר...

על הספר שלי לא כתוב כלום. רציני לגמרי. (מה, קריקטוריה זה כינוי גם מחוץ לאתר 'סימניה'? מעניין, אולי גם אני אכתוב משהו בסגנון הזה: " הספר שייך לזשל"ב").

לסיכום, איזה מזל שאת לא מנהלת האתר ושאת לא יכולה להקפיא אותי.
זה שאין לנקוב בשמו (לפני 3 שנים ו-8 חודשים)
הי בלוגי, תודה רבה! לא שמעתי ממך כבר הרבה הרבה זמן...

צודק. מתי תפתח את הפונקציה הבאה שלך?
זה שאין לנקוב בשמו (לפני 3 שנים ו-8 חודשים)
מצטער אם זה כאב, נצחיה. תודה ותודה!

אבל מצטער, הסרטון גצת גדול עליי ,)
וגם אין לי זמן T__T
אבל תודה רבה רבה בכל זאת, נצחיה :)
זה שאין לנקוב בשמו (לפני 3 שנים ו-8 חודשים)
מאירה- גם וגם ו...גם.

אבל אל תדאגי, סימניה ושוקולד בעדיפות ראשונה! :p

תודה רבה רבה, שמח שהצחקתי אותך נורא :)
רץ (לפני 3 שנים ו-8 חודשים)
צריך הרבה כישרון בכדי ללכתוב ביקורת על ספר שהוא בכלל ספר לימוד ובהחלט מעלה שאלות לגיטמיות .
אוקי (אורית) (לפני 3 שנים ו-8 חודשים)
:))
(לפני 3 שנים ו-8 חודשים)
זתומרת בחינוך :)) בהצלחה - ז"שון
בלו-בלו (לפני 3 שנים ו-8 חודשים)
ביקורת מקורית :-)
בכל מקרה 3 יחידות זה לא מתמטיקה אלא רק החלק המעצבן של חשבון שעליו אני לא יכולה לסנגר למרות שמתמטיקה היא המקצוע שלי.
קריקטורה (לפני 3 שנים ו-8 חודשים)
זש"י, ביקורת מעולה מעולה ויצירתית בטירוף. מי היה חושב לכתוב ביקורת על הטרבל-מייקרס של האנושות??
ואהבתי את הציטוטים...
אבל אני עדיין שונאת מתמטיקה, לא יעזור כלום. (על ספר המתמטיקה שלי היה כתוב: "ספר מתמטיקה של קריקטורה. [כן, אני יודעת שזה לא הגיוני]" ומה כתוב על שלכם?)
כמו שאמרת, כל הבעיה מתחילה מזה שלא מבינים. אבל קצת בעיה לגרום למי שלא רוצה להבין לעשות את זה... (עמיר, ספר לנו על שיטותיך)
קצת חילול הקודש, להשוות את סימניה לבני גורן. אם הייתי מנהלת האתר הייתי מקפיאה אותך.
bloggy (לפני 3 שנים ו-8 חודשים)
נהדר זשל"ב :) .

בעצם גם פונקציה, כמו עלילה של ספר, אפשר לפתח :-)
נצחיה (לפני 3 שנים ו-8 חודשים)
יוווו, הרגת אותי עכשיו. לחלוטין ובאופן סופני. מי זה כותב ביקורת על ספר מתמטיקה? ועוד של בני גורן? ועוד של שלוש יח"ל? תהיה בריא, באמת.
וגם תצליח במתמטיקה. זו האמיתית והמעניינת. לא מה שמלמדים בשלוש יחידות.
ואם אתה רוצה קצת לטעום מה "אמיתית ומעניינת" אומר, אז קח לך איזה שעתיים, ותצפה בסרטונים האלה של TED:
http://www.ted.com/playlists/189/math_talks_to_blow_your_mind
מאירה (לפני 3 שנים ו-8 חודשים)
השאלה ממה אתה נהנה יותר: לכתוב ביקורת בסימניה? לתרגל תרגלים במתמטיקה? או לאכול שוקולד?

הצחקת אותי נורא ((:
זה שאין לנקוב בשמו (לפני 3 שנים ו-8 חודשים)
אור- זו גם ביקורת וגם סיפור. תודה.
זה שאין לנקוב בשמו (לפני 3 שנים ו-8 חודשים)
עמיר- יא תחמן ערמומי שכמוך !! איך נפלתי בפח שטמנת לי??

טוב, תודה רבה לך, עמיר. אני בריא לגמרי שתדע לך, פשוט לא היה לי על ספר אחר לכתוב ביקורת, אז החלטתי לחפש משהו לכתוב עליו, ומצאתי!

לילה טוב, ובהצלחה בלימודים (זתומרת, בלימוד...)
(לפני 3 שנים ו-8 חודשים)
חחח... ז"שון, זו התשובה שרציתי לשמוע :-)) הפעלתי את הפטנט שאני מפעיל על תלמידיי גם עליך :-)) ביג לייק על הביקורת לספר של בני גורן ל-3 יח"ל - שתהיה לי בריא. מה מצאת לך מה לבקר

אור (לפני 3 שנים ו-8 חודשים)
ביקורת - לא, סיפור- כי זה לא ממש ביקורת- מעולה. מתמטיקה אני עדיין לא סובל, ועדיין חושב שאפשר להסתדר טוב בחיים בעזרת כפל חיחוק חיבור וחוסר, ולא פונקציות מזורגגות.
מעבר לכך, הדרך שמלמדים מתמטיקה לא נכונה, אבל זה כבר נוגע בכללי למערכות החינוך בישראל, שמעטים האנשים שבאמת מתייחסים לתלמיד מעבר למכונת ציונים.
זה שאין לנקוב בשמו (לפני 3 שנים ו-8 חודשים)
נופר- תודה רבה רבה :)
זה שאין לנקוב בשמו (לפני 3 שנים ו-8 חודשים)
תמיד אוהב אותו (את מי?)

את מקסימה, ואני מת עלייך. תודה רבה !!

(אם אני אצליח, את תהיי בין הראשונות לדעת את זה!)
זה שאין לנקוב בשמו (לפני 3 שנים ו-8 חודשים)
חני היקרה, כמו שאמרתי לעמיר, אני בהחלט אעלה, אם רק ארצה (ואני רוצה).

תודה רבה!

השמיים הם אכן הגבול, אבל אף אחד לא אמר שאי אפשר לעבור אותו...
זה שאין לנקוב בשמו (לפני 3 שנים ו-8 חודשים)
Leilany- מקווה שהמלפפון נגמר מתישהו... חחח, תודה רבה, התגובה מצחיקה!!
(אני באמת יכול לדמיין את עצמי עם מלפפון בפה, קורא את הביקורת הזו, ושוכח ללעוס...)
זה שאין לנקוב בשמו (לפני 3 שנים ו-8 חודשים)
נתי- תודה רבה! מסכים איתך, זה בהחלט "וואו"...

אשמח גם לקרוא את הביקורת שכתבת :)
זה שאין לנקוב בשמו (לפני 3 שנים ו-8 חודשים)
עמיר- אקפוץ בשמחה ל-4 יחידות מתמטיקה, אבל בתנאי שתתן לי לייק! (מה, לא אהבת את הביקורת? במיוחד ציפיתי ללייק ממך, ממורה למתמטיקה שאוהב לראות תלמידים מצליחים...)


טוב, ועכשיו ברצינות: אני באמת חושב שאם אמשיך להשתפר (ואני אשתפר, מבטיח) והציונים שלי יעלו משמאל לימין (כמו פונקציה עולה) אז אני אכן יעלה ל-4 יחידות, ובעזרת השם גם לחמש.

קיבלתי 94 במתמטיקה, בתעודת מחצית. עוד קצת ו-100, אני לא מאמין...

*אבל זה באמת לא יפה שאתה מזלזל בי ככה... יודע מה, עכשיו אני יעשה לך דווקא, ואראה לך שאני כן מסוגל לעלות ל-5 יחידות!!
זה שאין לנקוב בשמו (לפני 3 שנים ו-8 חודשים)
the swan queen- האמת היא שגם אני לא ממש מצליח להאמין...

תודה רבה. משפט ממש ממש יפה אמרת :)
זה שאין לנקוב בשמו (לפני 3 שנים ו-8 חודשים)
למה, מוריה? למה? ממה נובע הדחף הכל כך מיותר הזה?

אבל תודה, אחותי :)
no fear (לפני 3 שנים ו-8 חודשים)
יש בביקורות שלך, ובכללי בכתיבה שלך, איזה משהו נוסטלגי ותמים ממש, על גבול הילדותי, וזה יפה.
תמיד אוהב אותו (לפני 3 שנים ו-8 חודשים)
אני שמחה בשבילך זשל"ב.
ומאחלת לך הצלחה בכל
:)
חני (לפני 3 שנים ו-8 חודשים)
זה שהוצאת ציון כזה זה ענק....ועכשיו למהמורה הבאה 4 יחידות ואחר כך 5....והשמים הם הגבול וכל הכבוד.....
Leilany (לפני 3 שנים ו-8 חודשים)
גדול! קראתי אותה באמצע לעיסת מלפפון מארוחת הבוקר. כל כך צחקתי ששכחתי ללעוס. ביקורת גאונית.
נתי ק. (לפני 3 שנים ו-8 חודשים)
וואו, להנפיק ביקורת כל כך ארוכה על ספר מתמטיקה, זה באמת וואו:-) מאוד אהבתי את הציטוטים. כתבתי פעם ביקורת על ספר חדו"א, אך היא הייתה הרבה יותר קצרה (וחד משמעית:-))
(לפני 3 שנים ו-8 חודשים)
תקשיב ז"שלבי, ב-3 יחידות מתימטיקה לא תמצא לא נוסחה לחיים ולא נוסחה בכלל ! זה קדם-טרום מתימטיקה, לא מחזיק מים, בקושי אויר נטול חמצן. תעשה טובה לעצמך ותקפץ כל עוד אפשר ל-4 תסנג'ר את אחותך לעזרה ויאללה לעבודה. (5 כנראה ממש לא בשבילך).
The Swan Queen (לפני 3 שנים ו-8 חודשים)
אני לא מאמינה שביקורת על ספר מתמטיקה של בני גורן יכולה לגרום לי לצחוק כל כך. זה רק מחזק את נוסחת האושר שדיברת עליה.
עכשיו אני יודעת ללא ספק שהאושר נמצא בכל דבר.
Moriah (לפני 3 שנים ו-8 חודשים)
חחח אחי... יש לי דחף לזרוק עליך משהו, אבל הצחקת.

©2006-2018 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ