ביקורת ספרותית על יוצאת מהכלים מאת סופי קינסלה
ספר מעולה דירוג של חמישה כוכבים
הביקורת נכתבה ביום חמישי, 4 בספטמבר, 2014
ע"י חגית


הספר הזה בטוח נכתב עליי! בשנה שעברה קיבלתי תפקיד ניהולי במקום העבודה שלי, שגרם לי להתמוטטות אמיתית. הילדים שלי נדדו בין שמרטפים ובין דודים ובין הסבא והסבתא, שוחחתי עם בעלי רק בווטס אפ או באס. אם. אס. הלכתי לישון בשעות מטורפות, והפסקתי לאכול. היו לי כמה ימים שבהם ישנתי שלוש שעות ביממה, ושתיתי רק קפה. הבית שלי הוזנח, ונאלצתי לעשות הזמנות ומשלוחים הביתה. אחרי חצי שנה כזאת הרגשתי רע, כל כך רע, שהתעלפתי ונסעתי בלי כוחות ישר מהעבודה בשתיים בצהריים לבית חולים, שם אשפזו אותי ל-8 ימים, כשעד היום לא בדיוק ברור מה היה לי. אבל כשחזרתי הדבר הראשון שעשיתי היה להגיש מכתב התפטרות. אחר כך הסתפרתי קארה קצר ועשיתי פן חלק (השער שלי היה תמיד ארוך ומתולתל), התאפרתי, מרחתי לק בציפורניים, והיות וירדתי הרבה במשקל קניתי בגדים יפים וחדשים.
מאז עברה עוד חצי שנה, של התאוששות אטית, והיום אני עובדת רק בשליש משרה, ולא במשרת ניהול (לא הכל זה כסף בחיים). יש לי ימים פנויים, כן! יש דבר כזה! אני נפגשת עם חברות שלי, הולכת לשוק, מריחה את הפרות והירקות ונהנית מכל רגע, הולכת עם ילדיי להצגה, לים, לקולנוע ומרגישה נפלא. השבוע הלכתי לראשונה, אחרי היעדרות רבה לספריה. כל ילד בחר ספר, ואני, ביקשתי מהספרנית ספר שישאיר בי טעם טוב, ולא יהיה קשה לקריאה, משום שהרגשתי כמו בפעם הראשונה שנהגתי שוב על רכב עם הילוכים, אחרי הפסקה של 10 שנים, שבהם נהגתי רק על אוטומט, אז לא יכולתי לקרוא עדיין שום ספר "כבד", וזה הספר שהיא נתנה לי. לא להאמין!
ואחרי שחזרתי לקרוא ספרים, אני מחכה לרגע שאחזור לצייר. לצייר הפסקתי ברגע שנולדו לי הילדים. כל הבית שלי ושל הוריי מלא בציורי שמן שלי מפעם.

מילה אחת על הספר- מקסים!

אך אם לבחור בין לונדון לבין כפר נידח, למרות המרחבים והנוף עוצר הנשימה שבו, בהחלט בוחרת בלונדון, או בעיר הקטנה שבה אני גרה.
9 קוראים אהבו את הביקורת
אהבת? לחץ לסמן שאהבת
טוקבקים
+ הוסף תגובה

©2006-2018 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ