ביקורת ספרותית על מאה שנים של בדידות - ספריה לעם # 167/8 מאת גבריאל גרסיה מארקס
ספר לא משהו דירוג של שני כוכבים
הביקורת נכתבה ביום שבת, 4 בינואר, 2014
ע"י Goerge


גם אני כמוכם שמעתי אודותיו והיו לי ציפיות דיי גבוהות לגביו. אבל המקום של ציפיות הם כנראה רק על הכיסויים של המיטה ותו לא.

אומר רק את האמת, אני מאוד מעריך ספרים שכל כך הרבה אנשים אחרים אוהבים וקוראים ושזה נוגע אליהם באופן אישי כל התוכן העלילה. זה לא דבר מובן מאליו לכבוש לבבות כה רבים של כל כך הרבה אנשים שונים , אני מאוד נוטה לחבב סופרים כאלה.

אבל כשהתחלתי לקרוא את הספר נתתי לו את כל הקרדיט שאפשר ואת כל הסבלנות שיש בי, ולמרות הכל הספר איכזב אותי לגמרי. הפסקתי לקרוא אותו באמצע וטוב שכך כי אם הייתי ממשיך וקורא אותו ונשאר עם אותו הרגשה אחרי כל המסע הזה אז באמת הייתי מרגיש רע. אני לא יודע אם אפשר "להפיל את האשמה" על הסופר או אולי בתרגום, ייתכן מאוד שהספר בספרדית הרבה יותר מוצלח זה ממש לא יפליא אותי אבל אני מדבר רק על הגירסה בעברית, שהיא ובואו נודה כתובה בצורה לא ממש קריאה.

מרגיש לי כאילו אני קורא מתוך איזה יומן מסע שלא ממש נכתב עבורי אלא כאילו איזה מישהו כתב דברים בינו לבין עצמו כדי שאף אחד לא יוכל לקרוא ולהבין. לא התחברתי לדמויות, לשמות שלהם, לעלילה, ניסיתי מאוד להתחבר לתקופה ולמקום אבל זה פשוט לא זה. אני לא מסוגל לקרוא ספר שאני מרגיש שהוא כתוב בצורה מרושלת לא אמיתית לא כנה אלא מאולצת ולא טבעית, וההרגשה הזאת רק הלכה והתעצמה ככל שהמשכתי להתקדם בספר עד שזה הכריע אותי...

ממש לא ממליץ לאנשים לקורא את הספר הזה בטח לא את הגירסה העברית, אבל מצד שני זה רק מה שאני חושב ואפשר לראות שרבים אהבו אותו ככה שכדי לקחת את הביקורת בערבון מוגבל
3 קוראים אהבו את הביקורת
אהבת? לחץ לסמן שאהבת
טוקבקים
+ הוסף תגובה3 הקוראים שאהבו את הביקורת
©2006-2019 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ