ביקורת ספרותית על שקיעה כפולה מאת יפתח רייכר-עתיר
ספר בסדר דירוג של שלושה כוכבים
הביקורת נכתבה ביום רביעי, 1 במאי, 2013
ע"י yudithb


לפנינו ספרו השני של המחבר, העוסק ,כגון הראשון , בנושא קרוב מאוד לליבו- סכסוך ישראל-ערב על השלכותיו המודיעיניות-ביטחוניות והשפעתה של העשייה המודיעינית על חיי הפרט,האנשים, בשר ודם ,באזורינו..
למעשה מוצגת כאן תמונת מארג של דמויות ואירועים-
מצד אחד בני משפחה ערבית מגליל ומולם בני משפחה יהודית מצפון תל אביב- כל אלה נושאים עמם משקעים מן העבר כאשר במהלך מלחמת העצמאות ובהמשך במלחמת לבנון אבותיהם עמדו משני צידי המתרס והקריבו קורבנות...
מאידך ובמקביל, נפרשת בפנינו סצנה של פעילות מודיעינית על כל היבטיה ,כאשר דמותו של גדעון אבני, חוקר ותיק ומומחה לטרור, מנצחת על פענוח החידה : מהי מזימת טרור הבאה הנרקחת בתוככי המשפחה הגלילית הפגועה ,המחפשת נקמה בכל דור ודור ?
זוהי בעצם המטרייה , כאשר הגרעין האמיתי של הסיפור הו א - ה אה ב ה ! אהבה בלתי אפשרית ,לא הגיונית ,הזוייה ואף חריגה לכל הדעות...בעצם שני סיפורי אהבה-
הראשון-בין עומר , בחור ערבי ,סטודנט למשפטים לבין נוגה ,סטודנטית "צפונית בונבונית" ,כאשר לאורך כל הדרך תוהים אנו האם זה אמיתי או שמתחת לכל זאת מסתתר משהו אפל וחתרני..
סיפור אהבה שני ,הזוי עוד יותר, -אהבה סודית ,בלתי נשלטת ,אובססיבית של גדעון החוקר, כלפי בת משפחה ערבית אשר נחשדת בעיניו, בין היתר ,בניסיון חבלה..
בקיצור- לא שגרתי בעליל ..גם כאשר חשבת שהצלחת "להבין את הפרינציפ" ולהניח לקריאה ,עדיין מצפות לך הפתעות,כך שבהחלט אי אפשר לזנוח את הספר בלי להתחקות אחר ההתפתחויות ולהגיע לסופו שגם הוא לא צפוי כלל.
בהחלט ממליצה , בעיקר בשל הקריאה הקולחת והלא מעיקה וכמובן גם בשל התכנים המסקרנים..
4 קוראים אהבו את הביקורת
אהבת? לחץ לסמן שאהבת
טוקבקים
+ הוסף תגובה4 הקוראים שאהבו את הביקורת
©2006-2018 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ