ביקורת ספרותית על חוכמת הבייגלה מאת אילן הייטנר
ספר טוב דירוג של ארבעה כוכבים
הביקורת נכתבה ביום שני, 18 בפברואר, 2013
ע"י Keel


לא בדיוק רומן, אם כבר קומדיה רומנטית. אני יכול כבר עכשיו לראות מולי את העיבוד הקולנועי.
כתיבה נעימה, זורמת ומשעשעת. למרות הדמיון וההמשכיות הרעיונית בספריו של הייטנר הוא מצליח להעביר נקודה מסויימת בכל ספר. הוא עושה זאת ללא מוטיבית המשתחלים בין המילים, אלא ישר ולפרצוף.
מרענן, קליל, נעים. אחלה דרך להעביר נסיעה. אבל למרות כל התשבוחות, אפילו בשביל הייטנר לא פסגת היצירה.
5 קוראים אהבו את הביקורת
אהבת? לחץ לסמן שאהבת
טוקבקים
+ הוסף תגובה
הולדן (לפני 6 שנים ו-4 חודשים)
מי שראה את האיכיות התסריטיות הוא הייטנר עצמו שהוא גם התסריטאי. ככה שזאת לא חכמה. מעניין שזאת הספרות הישראלית. אני מצפה ליותר. תמיד, אולי אני מצפה ליותר מדי.
Keel (לפני 6 שנים ו-4 חודשים)
תודה על המידע גילוי מעניין, אירוני משהו :) כננראה אני לא הראשון שרואה את האיכויות התסריטיות יותר מספרותיות של הספר... אבל לא הייתי הולך כל כך רחוק, עד כדי מדף הDVD (מה גם שאין לי אחד כזה). ארבעת ספריו של הייטנר יושבים בשורה יפה דקה ואחידה על מדף הספרות הישראלית.
הולדן (לפני 6 שנים ו-4 חודשים)
נכתב לספר הזה סרט. והוא גם הוקרן. אי שם בתחילת שנות ה-2000 כמובן שגם הסרט הוא לא פסגת היצירה (בלשון המעטה) אבל ללא ספק הסרט דל התקציב טוב הרבה יותר מהספר עצמו, וזה קורה הרבה, גם לקלאסיקות . אמרת נכון שהוא מיועד לנסיעה (ברכבת תחתית ללא נוף).
זהו ספרו הראשון. הוא בהחלט מנסה להעביר נקודה. בספרות לא מנסים פשוט מעבירים..,אבל מה לעשות, גם לספרים כאלה יש מקום על המדף. זה חסר אחריות אבל זה המצב, גם ככה הוא דק מספיק בשביל להישאר על ארון הספרים. רק אל תשים אותו ליד טולסטוי. אתה יודע מה, שים אותו במדף הDVD. זה יהיה הכי הוגן.

©2006-2019 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ