ביקורת ספרותית על ארון הבגדים של שירה מאת רינת הופר
ספר מעולה דירוג של חמישה כוכבים
הביקורת נכתבה ביום ראשון, 11 בדצמבר, 2011
ע"י ג'ניה


הטקסט של הספר נחמד, לאו דווקא משהו מיוחד - ולמרות זאת לילדות בגילאי 4-5 שאוהבות יצירה לא הייתי מוותרת על ספר זה.
עיקר הערך של הספר הוא האיורים שבו. הכל מיוצר שם מבדים וטקסטורות שונות - ממש עולם ומלואו של יצירתיות שהושקע באיורים.
מרתק, יפה ,ומביא המון רעיונות.
אפשר לשבת עם הילדה ולחקור כל עמוד לפרטיו שלא נגמרים - לדבר על איך כל איור כזה נוצר. אח"כ גם ממשיכים ביצירה בבית באותן הטכניקות - הדבקות בדים וכפתורים, ויצירת "ציורים" שלמים מחומרים שונים.
אני קראתי אותו לבתי הגדולה כשהיתה בסביבות 4.5 - וזה פתח אצלנו בבית תחום פעילות חדש לגמרי של ההדבקות על קרטון - אפשר לשלב המון חומרים - והספר ממש פותח את הדלת בכוון הזה.
4 קוראים אהבו את הביקורת
אהבת? לחץ לסמן שאהבת
טוקבקים
+ הוסף תגובה
ג'ניה (לפני 7 שנים)
תפישות מגדריות אני ארשה לעצמי שלא להסכים איתך. אין ספק שבגיל הזה את יכולה להעסיק בעבודות יצירה בנושא הטבע או עולם החי גם בנים וגם בנות, וגם ישנם המוני ספרים שניתן להקריא גם לבנים וגם לבנות והם יהנו מהם באותה המידה. ועם זאת - למרות הרצון הגדול לטשטוש את ההבדל בין המינים - הבנים בגיל הזה לרוב לא יבחרו לעצמם בגדים 20 דקות בבוקר לפני הגן, כי חשוב להם רק את השמלא המסתובבת (זה לפחות משיחות רבות שניהלתי עם החברים שלי שיש להם בנים בגיל הזה) וכנראה שלא יהנו מספרים על נסיכות, וגם כנראה שלא נשחק איתם ביצירת מחרוזות מחרוזים נוצצים וקיטשים - מה שמאוד ישמח את הבנות בגיל הזה. ולמרות שאני משתדלת לשחק עם הבנות שלי במשחקים דו-מיניים - כמו משחקים בפארק שעשועים, טיפוס, טיולים בטבע , ולמרות ההתנגדות המאוד הגדולה שלי להקריא לבנות שלי ספרי נסיכות (כי אני חושבת שזה מעמיק את התפיסות המגדריות המיותרות, ולכן אנחנו משתדלות מאוד לקרוא ספרים כלליים שפחות מתעסקים בנושאי נסיך ונסיכה, אהבה וחתונה וכו) - עדיין יש ספרים שמתאימים יותר לבנות - וספר על ילדה שכל בוקר בוחרת בגדים ליד הארון - הוא ספר מתאים יותר לבנות. עם זאת בהחלט ניתן לעשות את עבודות בעקבות הספר עם הבנים גם.
יעל 93' (לפני 7 שנים)
אכן, רעיון מקסים - עם הסתייגות אחת. המשפט "לילדות בגילאי 4-5 שאוהבות יצירה לא הייתי מוותרת על ספר זה" צרם לי. מדוע רק בנות? הרי היופי בגילאים הללו הוא שהסקרנות והחשיבה הטהורה של ילדים בטווח גילאים זה, פחות או יותר, כמעט ולא נפגמות. לכן, ספר מיוחד זה, המעודד תכונות אלו בדרך מאוד מקורית ונעימה, בהחלט פונה לשני המינים. מלבד החשיפה אל הספר, אני רוצה להודות לך על דבר נוסף: הזכרת לי (אולי בלי כוונה תחילה) שכולנו שבויים, במידה זו או אחרת, בתפיסות מגדריות - ואיני מוציאה עצמי ממשוואה זו.
שין שין (לפני 7 שנים)
וואו! רעיון מקסים.

©2006-2018 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ