ביקורת ספרותית על אוזו ומוזו מכפר קאקארוזו מאת אפרים סידון
ספר מעולה דירוג של חמישה כוכבים
הביקורת נכתבה ביום חמישי, 29 בספטמבר, 2011
ע"י אוריה


ובכן, מומלץ והייתי אומר שחובה שישב בארון הספרים של כל בית בעולם. סיפור פשוט וכל כך נכון שזה משגע. התופעה המתוארת בסיפור נכונה לכל גיל וככל שמתבגרים הספר נעשה יותר ויותר מציאותי (לצערי). אני עובד בחברה ששני מנהלות בכירות (אמנם לא אחיות, אולם אין זה משנה כלל) מאד לא מדברות ביניהן והאנשים המנוהלים תחת כל אחת מהן מתנהלים באותו אופן (פשוט לא יאמן). אודה ואבוש כי גם אני למרות גילי הלא צעיר (והלא מבוגר כל כך) הייתי משוכנע שמדובר באישה מפלצתית. לאחר שראיתי כי כלום לא זז בחברה בשל ההתנהלות הקלוקלת בין שתי המנהלות, החלטתי לעשות צעד ולבקש שיחה עם מנהלת החטיבה השניה במטרה לגשר, לפשר ובעיקר להוציא את העגלה מהבוץ בו היא שקועה (והיא שקועה עמוקקקקק). ובכן לא תתפלאו אם אומר שיצאתי מהשיחה בתחושה שאני דמות הילד בספר, לא מבין מדוע לעזאזל בעזרת רצון והבנה אי אפשר להגיע להסכם שיניע את החברה קדימה. טוב, זה לא עד כדי כך פשוט ורק תלוי יבהן, אולם הייתי אומר שמדובר על 95% מהפתרון אשר תלוי בהן. בקיצור, לא מפלצת ולא אישה רעה, פשוט חושבת אחרת וזה בסדר ומקובל.

ושוב אודה ואבוש גם פה, למרות נסיונותיי לא הצלחתי לפשר ביניהן, אולם לא יכולתי שלא להזכר בספר הילדים הנהדר הזה ולהבין שוב שאנו המבוגרים למעשה מתנהגים כמו ילדים וברוב המקרים אפילו יותר גרוע מהם :-(.

ביקשתי להקריא את הספר שוב ושוב לילדי על מנת שילמדו שלפעמים אנו בונים תילי תילים של מחשבות וידיעות שלמעשה לא בטוח שיש להן ביסוס, ולכן שלא יקבלו כל דבר כמובן מאליו.
מקווה שאצליח בחינוך הנ"ל.

תהנו מהספר ולמדו את ילדכם ועצמכם לפרק חומות ואולי לגלות כי מעברה השני של החומה יש אדם/עם עם רצונות משלו וחשיבה משלו שלא תמיד עולה בקנה אחד וזה בסדר!!!

המון אהבה.
4 קוראים אהבו את הביקורת
אהבת? לחץ לסמן שאהבת
טוקבקים
+ הוסף תגובה
. (לפני 4 שנים)
אוריה, אפשר הסבר על המשפט הבא? .
"...שוב שאנו המבוגרים למעשה מתנהגים כמו ילדים וברוב המקרים אפילו יותר גרוע מהם :-("
מה שאתה אומר על המבוגרים אני מבינה, אבל האם אתה אומר שילדים מתנהגים גרוע??4 הקוראים שאהבו את הביקורת
©2006-2019 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ