ביקורת ספרותית על משהו אחר מאת קתרין קייב
ספר מעולה דירוג של חמישה כוכבים
הביקורת נכתבה ביום שני, 8 באפריל, 2019
ע"י נעמי


פגישה חד פעמית עם גננת בחנות הספרים שעבדתי בה שינתה את הסתכלותי על ספרי ילדים. היא אמרה לי שמאחורי כל ספר ילדים מסתתר מסר למבוגרים ושספרי הילדים הטובים ביותר הם בעלי המסרים הטובים ביותר. עד אז טעיתי לחשוב כי ספרי ילדים נשארו אי שם במעמקי זכרוני של שנות הילדות היפות והטובות ביותר. כחובבת פילוספיה ומשמעות התחלתי לשים לב לעניין דלעיל ולבחון אותו בדקויות רבות ויתרות, "משהו אחר" עבר את המבחן הזה.

מדובר בספר יפהפה. נכנסתי אל מסע חייו של משהו אחר בזכות ההתחברות אל האחרות שבו ודרך כך הבנתי את מנגנון הפעולה של אנשים שמרגישים אחרים. ואולי בעצם כולנו אחרים, ומה שנותר לנו הוא להבין זה את זה? משום התחושה הזו שהספר הוא על זמני לאורך כל תקופות חייו של האדם - בעיניי הוא צריך להכנס לקלאסיקה של ספרות ילדים (יתכן שכבר נכנס). אני זוכרת את עצמי אז בדוכן הספרים שעבדתי בו מתלבטת אם לקנות את ה"משהו המיוחד" הזה בעשרים שקלים או לאו ועד היום אני תוהה איך לא נעניתי בחיוב להרהור זה.

אז אני עדיין מחפשת את הספר בנרות ולכם (המבוגרים הילדים בנפשם) אני מייעצת לשים לב יותר לספרי ילדים שלא נופלים באיכותם מספרי מבוגרים ואפילו ליצור לכם מדף ספרי ילדות משלכם וש"משהו אחר" לא ייעדר ממנו. משהו אחר הוא ללא ספק משהו מיוחד :)
23 קוראים אהבו את הביקורת
אהבת? לחץ לסמן שאהבת
טוקבקים
+ הוסף תגובה
נעמי (לפני שבועיים)
תודה על תחושת השותפות - זה נעים :) וראסטה לגמרי "פוראבאר יאנג".
סקאוט (לפני שבועיים)
ביקורת טובה. למדתי על זה באחד הקורסים שלי שבספרי ילדים ונוער יש יותר מהנראה לעין והרבה פעמים המסר פונה גם ( או בעיקר) למבוגרים.
Rasta (לפני שבועיים)
בהחלט ספר נפלא שמעביר מסר חשוב ורלוונטי מאוד, בעיקר היום. קראתי אותו כשעבדתי בצומת ספרים לפני כמה שנים.
ספרי ילדים ונוער הם ספרים למבוגרים לכל עניין ודבר, כל אחד יכל למצוא בהם משהו שיצליח לגעת בו ויהיה רלוונטי עבורו, ומעבר יש את עניין התמימות ותחושת הנעורים שמתלווים לספרים מהסוג.
-FOREVER YOUNG-
עמיחי (לפני שבועיים)
ספר חמוד ויפה.
הילדים שלי נהנו ממנו בזמנו. וגם אני. (:

©2006-2019 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ