ביקורת ספרותית על מיכאלה מאת מירה מגן
ספר טוב דירוג של ארבעה כוכבים
הביקורת נכתבה ביום שני, 4 ביוני, 2018
ע"י קוראת ספרים - שלומית ליקה


הגיבורה: אני אוהבת מאוד את ספריה של מירה מגן, ועוקבת אחרי כתיבתה שנים רבות. לא פעם היא בוחרת בגיבורות מורכבות משולי החברה. הפעם אלו שתי גיבורות מיכאלה היפה והמושלמת עם חייה שלמראית עין אפשר לסמן בהם וי על הכול. קריירה כמטפלת זוגית, בעל מוצלח, ילדים, בית יפה ונוסף לכל היא פותחת בביתה 'הוסטל' משכנת שם את אחותה רונה, אלכוהוליסטית בגמילה שזה הצ'אנס האחרון שלה ואת אמה שהשתחררה מבית חולים לחולי נפש.

המשימה: להחזיק את עצמך ואת כל המשפחה, בלי לקרוס, ולגלות שאפשר גם לקרוס ולחבר את עצמך מחדש.

הן באו ממשפחה מפורקת, האם החלה ברומן עם אלוהים, האב בתגובה נטש ושתי הילדות נמסרו לחזקת הדודה, שלא הצליחה להתמודד עם רונה האחות הפרועה יותר והיא נמסרה לרשויות הרווחה.

כעת מיכאלה אחראית על רונה, היא מסדרת לה מקום עבודה אבל את רונה אי אפשר באמת "לסדר". היא דמות פרועה הנאמנה לעצמה. היא מוצאת סוג של נחמה ברומן עם בעל חנות ספרים שמגיע עם אשתו לטיפול אצל אחותה ומסתבר שגם מאחורי החזות המושלמת של אחותה מתגלים סדקים. יש מחיר לעמידה בכל החזיתות, ונראה שמיכאלה מתמוטטת בניסיונה לתפקד באופן מושלם, משהו חסר לה והיא מוצאת אותו מחוץ למשפחה.

שורה תחתונה: מירה מגן מעמידה מראה בפני המודל הנשי המושלם ה"וונדר וומן. לא קל להיות חיילת מצטיינת בשורות הבורגנות, המחיר על התעלמות מהתשוקות והעצמי הוא כבד, אבל גם לחיים נטולי קשרים ומשמעות יש מחיר. ספר נוקב, כתוב נפלא מספריה הטובים של מירה מגן.
3 קוראים אהבו את הביקורת
אהבת? לחץ לסמן שאהבת
טוקבקים
+ הוסף תגובה3 הקוראים שאהבו את הביקורת
©2006-2019 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ