ביקורת ספרותית על מלחמת הזומבים הגדולה - עדויות בעל פה מהמלחמה בזומבים מאת מקס ברוקס
ספר מעולה דירוג של חמישה כוכבים
הביקורת נכתבה ביום שלישי, 13 בפברואר, 2018
ע"י Braveheart


הספר המטורף הזה הוא אחד מיצירות המופת של עולם הזומבים. בספר הזה מקובצים ראיונות אישיים על אנשים שחוו את המלחמה בקרבה ראשונה, והם מספרים למראיין את מה שראו, חוו, הרגישו וחשבו תוך כדי המלחמה הגדולה. הסיפור כתוב כמו אוסף עדויות עם הערות היסטוריות שמוסיפות אמינות ונפח לפן ההיסטורי שהמראיין מביא בראיונותיו. הספר מתחיל בהתפרצות ומספר על תחילתו של הנגיף והתפשטותו בעולם, ועל ההשתקה הפוליטית של כל מיני מדינות שונות שמנסות להתמודד עם הפחד שהנגיף מביא איתו.
ברוקס כותב בצורה נפלאה, לא מתיפייפת ולא מתפשרת, ובועט באמיתות אנושיות דרך עיניים בדיוניות. ברוקס עוסק בכל הדברים שתמיד נמצאים באקטואליה הבינלאומית, בפוליטיקה בין מעצמות ובעיקר בשוני בצורת החשיבה של המדינות השונות בעולם. ברוקס גם מעלה את קרנה של ישראל בעיני העמים ומציב אותנו ברמה הגבוהה ביותר של אמצעים להתמודדות עם קטסטרופות וזה ממש מרגיש טוב לקורא העברי.
העולם שלנו בסאגה של ברוקס מתמודד אל מול המתים חיים בכל תחומי החיים. הספר מתמודד עם שאלות של קיימות, עם רעיונות מדעיים, ביולוגיים, פסיולוגיים, אקולוגיים, עם בעיות פוליטיות, צבאיות, פסיכולוגיות וחברתיות ובעצם מעלה לדיון פתוח את כל הדילמות של המין האנושי לאורך ההיסטוריה שלנו בכל חלקי העולם.
אחרי שתקראו את הספר הזה, תוכלו להניח בצד את כל הסדרות/סרטים/ספרים/סיפורים וכל מיני דברים אחרים שקשורים לזומבים, כי יצירת המופת הנפלאה הזו לוקחת את כולם בפער עצום.
ספר מלחמתי עוצמתי שקשה להניח מהיד.
תהנו...
11 קוראים אהבו את הביקורת
אהבת? לחץ לסמן שאהבת
טוקבקים
+ הוסף תגובה
Braveheart (לפני 9 חודשים)
תודה, אלון דה אלפרט, מסכים עם כל מילה!
אלון דה אלפרט (לפני 9 חודשים)
והכי חשוב - העלילה לא בהכרח קשורה לזומבים. ספר מבריק בכל אספקט.

©2006-2018 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ