תקציר הספר
כאשר מר הנרי דשווד מאחוזת נורלנד נפטר, בנו מנישואיו הראשונים ג'ון יורש את אחוזת המשפחה. ג'ון דשווד, אשתו פאני ובנם הקטן עוברים לגור בנורלנד כבעלי הבית, האלמנה מרת דשווד ושלוש בנותיה מורדות לדרגה של אורחות. הן נשארות ללא בית וכמעט ללא הכנסה משלהן. מרת דשווד מוזמנת עם בנותיה (אלינור מריאן ומרגרט) לגור בבארטון קוטג' במחוז דבונשיר, בית ששייך לקרוב משפחה שלה סר ג'ון מידלטון. אלינור נעצבת כשהיא צריכה לעזוב את ביתה כיון שנוצר קשר אהבה בינה לאדוארד פררס, אח של פאני דשווד. מריאן נפרדת מנורלנד בדמעות, כשהיא עוזבת את ביתה האהוב.
בבארטון פארק הם מתודעים למכרים חדשים, ביניהם מרת ג'ינינגס אמה של ליידי מידלטון, קולונל ברנדון קצין בדימוס רווק שמתאהב ממבט ראשון במריאן. ג'ון וילובי הוא צעיר הפוגש את מריאן כשהיא נוקעת את רגלה תוך כדי ריצה בגשם, והוא נושא אותה אל ביתה. וילובי מחזר אחר מריאן והיא משיבה לו אהבה בגלוי, עד שלפתע הוא מודיע שדודתו, מרת סמית שאצלה הוא מתגורר, מחייבת אותו לנסוע ללונדון לטפל בעסקיה. הוא נוטש את מריאן חולת-אהבה ואומללה.

אן (ננסי) ולוסי סטיל הן דודניות של מרת ג'נינגס, מתארחות בבארטון פארק (בית משפחת מידלטון). לוסי מספרת לאלינור שהיא מאורסת למר פררס, אך משביעה אותה לשמור זאת בסוד, בגלל התנגדות משפחתו ללוסי שהיא חסרת פרוטה. אלינור חושבת בתחילה שלוסי מתכוונת לאחיו הצעיר של אדוארד, רוברט, והיא המומה כשמתגלה לה שלוסי מאורסת לאהובה אדוארד.
בחלק השני של הרומן אלינור ומריאן נוסעות ללונדון עם מרת ג'נינגס. קולונל ברנדון אומר לאלינור שבלונדון כולם מצפים לנישואי מריאן ווילובי, למרות שמריאן לא הודיעה למשפחתה על אירוסים רשמיים. מריאן משתוקקת להפגש עם וילובי, כשהיא פוגשת אותו במסיבה הוא דוחה אותה באכזריות. למחרת הוא שולח לה מכתב בו הוא מכחיש לחלוטין שהיה ביניהם קשר אהבה. קולונל ברנדון מספר לאלינור על התהוללותו של וילובי, ועל כך שהוא פיתה ונטש את בת חסותו של הקולונל. מרת ג'נינגס מגלה שוילובי עומד להינשא למיס גריי יורשת עשירה.
החל מהחלק השלישי כבר לא נספר לכם, ע"מ לא להרוס לקוראי הספר..


הקורא עיר הקורא מתי
לולה צפון לפני 8 שנים ו-9 חודשים מענה
חכם סיני עתיק ממין נקבה הרחק הרחק מכאן לפני 7 שנים ו-8 חודשים מענה
יסמין גבעתיים לפני 3 שנים ו-7 חודשים מענה

רשימות קריאה בהן מופיע תבונה ורגישות (1986)
ספרים המעוניינת שיהיו על מדף הספרים שלי | 10Elinor בת 27 ממעלה אדומים רשימת הקריאה עודכנה לפני שבוע וחצי

רומנים היסטוריים שקראתי | אנקה בת מקרית אתא רשימת הקריאה עודכנה לפני חודשיים

התחיל לקרוא לפני 6 שנים ו-8 חודשים


התחילה לקרוא לפני 7 שנים ו-8 חודשים


ג'יין אוסטן (סופר על המוקד)
גֵ'יין אוֹסטֶן הייתה סופרת אנגליה, שהרומנים שכתבה התמקדו בדרכן אל הנישואין של עלמות צעירות מן האצולה הזעירה באנגליה. ויקיפדיה תאריך לידה: 16 בדצמבר 1775, סטיבנטון, הממלכה המאוחדת תאריך פטירה: 18 ביולי 1817, וינצ'סטר, הממלכה המאוחדת מקום קבורה: 24 ביולי 1817, קתדרלת וינצ'סטר, הממ... המשך לקרוא
לקט ספרים מאת ג'יין אוסטן
לצפיה ברשימה המלאה, עבור לדף הסופר של ג'יין אוסטן


©2006-2019 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ