תקציר הספר
ים סרגסו הרחב, יצירתה המופלאה ואולי גם החשובה ביותר של ג'ין ריס, היא ביוגרפיה דמיונית של דמות ספרותית מסעירה: ברתה, המשוגעת הכלואה בעליית הגג, ואשתו הראשונה של רוצ'סטר מ"ג'יין אייר", שבראה שרלוט ברונטה.
בספר יוצא דופן זה, הרואה עתה אור בתרגומה החדש של ברוריה בן-ברוך מעניקה ריס קול ופנים לגיבורה אילמת, גיבורה שנכלאה בעליית הגג עד שלא היתה מסוגלת עוד, והעלתה באש את עצמה ואת האחוזה כולה.
מתוך אחרית הדבר לספר מאת רונית מטלון: "כשמקשיבים היטב לנימתו של ים סרגסו הרחב, מוצאים לא רק את הכעס של ריס ושל גיבורתה – המתגלם במעשה הזה של תחיבת היד אל תוך הרומן הקאנוני האנגלי של ברונטה וההתערבות בו – אלא גם את הקינה הלירית.


קינה שוברת לב – לעתים חרישית, לעתים שואגת ולעתים מפורקת ופרומה – על חיים שהושחתו, ועל יופי ואפשרויות ליופי שהושחתו."
"החשבון המר של ריס עם הקולוניאליזם, שבא לידי ביטוי באותו כעס, המניע אותה להעניק קול לאישה הקריאולית המשוגעת אצל ברונטה, עושה את ים סרגסו הרחב למה שמכנים "ספר חשוב". אולם רק הקינה ויסוד הקינה שיש בו, הם שהופכים אותו לספר מופתי".
ים סרגסו הרחב ראה אור לראשונה בעברית בשנת 1981 בהוצאת זמורה ביתן מודן ובתרגומו של אהרן אמיר.


הקורא עיר הקורא מתי
רוני פ. תל אביב לפני שנה ו-7 חודשים מענה

רשימות קריאה בהן מופיע ים סרגסו הרחב
קראתי ואהבתי | עפרה בת 61 מראש הנקרה רשימת הקריאה עודכנה לפני 6 ימים

דרושים עוז ותעוזה. ללא חופזה. | פואנטה℗ בת מ--twilight zone@ רשימת הקריאה עודכנה לפני חודשג'ין ריס (סופר על המוקד)
תאריך לידה: 24 באוגוסט 1890, רוזו, דומיניקה תאריך ומקום המוות: 14 במאי 1979, אקסטר, הממלכה המאוחדת בעל: מקס האמר (1947–1966), לסלי טילדן-סמית' (1934–1945), Jean Lenglet (1919–1933) סרטים: אובדן חושים בסרגסו, Quartet, Wide Sargasso Sea, Mr. Bug Goes to Town ילדים: Maryvonne Moerman... המשך לקרוא
לקט ספרים מאת ג'ין ריס
לצפיה ברשימה המלאה, עבור לדף הסופר של ג'ין ריס


©2006-2019 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ