ביקורת ספרותית על מגידו - מרגל מסוג חדש נולד .... מאת מתיו דן
ספר מעולה דירוג של חמישה כוכבים
הביקורת נכתבה ביום רביעי, 12 באוקטובר, 2016
ע"י חני


"הוא חייך שוב ואמר ברכות. "אסור להם לקחת אותי בחיים. שנינו מבינים את זה. אתה יודע מה אתה צריך לעשות. "ויל ידע שהוא מאבד את ההכרה ,הוא מיצמץ בחזקה בכדי לשמור על ריכוז. הוא שמע צופרי משטרה, "אני עדיין יכול להציל אותך." "לא הפעם חבר".
"הוא עצם את עיניו ולחש, "שלום, חבר ותיק".

סיימתי את הספר ביממה ,זה היה כמו לרוץ בלי נשימה עד סוף הספר. .כל כך אנושי ,כל כך מותח .כמובן שלגיבור הספר וויל "השרוט" היו את כל הסיבות בעולם להיות הסוכן המושלם ולהציל את העולם כל פעם מחדש מטרוריסטים אירנים שאיימו עליו לכלותו . סוכן ה MI6 שהגוף שלו מצולק ממזכרות לא נעימות נופל וקם למרות פציעותיו לאורך כל הספר עד שבכל פעם אני תוהה איך הוא מצליח לקום .הספר מוביל אותנו דרך ההרים המושלגים בבוסניה ,פראג ,פריז ,ניו-יורק ,אירן כשהביון האנגלי והביון האמריקאי משתפים פעולה בכדי ללכוד את אחד מבכרי הטרור האירני הגדולים בעולם.

אהבתי לקרוא על היעילות וההקרבה שבתוך צוות לוחם .תמיד חשבתי שלוחמים נלחמים ביחד למען מטרה נעלה כמו ארגון או המדינה. ובספר פתאום הבנתי את חשיבות דמות המפקד שנלחמים לצידה ואוהבים ומוקרים ולעיתים נלחמים בשביל האיש הזה שעומד לידינו.
עוד משהו שהדהים אותי בספר הוא שאנחנו לא שם ,לא כדמות או ארץ או מוסד או בכלל כאומה. הרי אם כבר עושים פעולות מודיעין באירן ועל האירנים ומפוצצים להם תכניות .איפה אנחנו.כמעט ולא קראתי לאחרונה ספר מתח במיוחד על הארצות שכנות שלנו שהמודיעין הישראלי או הצבא שלנו או המוסד לא מוזכר .פה בספר הודרנו לגמרי מאור הזרקורים...
אחד הדברים שנראו לי לא אמינים בין בליל הקרבות בספר הוא הפגיעות של הסוכנים.לא יכול להיות שגוף אדם נפגע בראש וקם אחרי יום או פחות.או יריות בבית החזה או אוזן שהושמדה מצלף.לא יכול להיות שהגוף לא קורס תחת הפגיעות הרבות ומצליח לקום שוב במהירות.

הספר מומלץ ולא יכולתי לקוות לספר טוב יותר ביום זה,מתיו דן היה סוכן ב MI6 וכנראה היה סוכן טוב כי התאורים נשמעים ברובם אותנטים.


********************************************************

בתחילה כשלקחתי את הספר מהמדף בבית חשבתי שזהו ספר ששזורים בו מלחמות ארץ ישראל, או
זיקה קטנה ליהדות. אך דבר מכל זה לא היה בספר, ויותר מכך ,אנחנו כמעט ולא מוזכרים בספר, לכן כשסיימתי את הספר ניסיתי להבין מה בדיוק התרחש במגידו ,שהרי לא סתם סופר נותן שם כזה לספר. מגידו שוכנת בעמק יזרעאל והייתה ער חשובה בממלכת ישראל,היא נלחמה נגד מדינות ארמיות ובעיקרן ממלכת אשור. מגידו זו עיר שנלכדה אחרי מצור של שבעה חדשים.
הקשר היחידי שאני יכולה לקשור את הספר אליו הוא העולם המוסלמי שנלחם מול העולם המערבי.
הספר נכתב ב 2011 ומאז העולם המוסלמי עבר כמה שינויים.אך הנקודה שלא השתנתה היא שמוסלמים טרוריסטים עדיין בזים לעולם המערבי ומבצעים פעולות טירור כשמנגד עולם מוסלמי אחר מנסה לשרוד ולחיות כשהם מיתדפקים על שערי הרחמים של אירופה..

ספר מומלץ ביותר

24 קוראים אהבו את הביקורת
אהבת? לחץ לסמן שאהבת
טוקבקים
+ הוסף תגובה
חני (לפני שנתיים ו-2 חודשים)
תודה בתיה,אני לא קוראת ספרי מתח רבים,אך כשאני קוראת אחד כזה טוב אני ממש מתמוגגת. מבחינתי ארמגדון זה רק סרט..
איחולים לשנה החדשה בתיה.
בת-יה (לפני שנתיים ו-2 חודשים)
אהבתי את הביקורת, אם כי לאחרונה קצת נמאס לי מספרי פעולה / ריגול. ולכל המתעניינים בקרב ארמגדון: יש האומרים שהקרב הזה כבר התקיים, ומדובר בקרב בקרני חיטין ב- 1187 שבו לחמו המוסלמים נגד הנוצרים. בקיצור, אחרי כל קרב מישהו נשאר -:)
חני (לפני שנתיים ו-2 חודשים)
צודקת בתחילה סברתי שהוא סופר ישראלי ו היות ובדרך כלל אני נמנעת מלקרוא תקצירים נשאבתי לספר.לא קישרתי את ארמגדון למגידו.מעניין איך הספרים האחרים של מתיו.
גלית (לפני שנתיים ו-2 חודשים)
המממ.... מוסלמים,טרור,פצצות ואת לא חושבת סוף העולם???
הבעיה היא כמובן בתרגום,כל קורא אנגלית היה מקשר את השם ארמגדון לארמגדון מהברית החדשה ( ולהיות נוצרי היה עוזר לכך אני מתארת לי) חבל,המתרגם היה יכול להוסיף הסבר קטן יש לזה הרי משמעות.
שנה טובה(8
חני (לפני שנתיים ו-2 חודשים)
רץ נראה לי שאף אחד לא ישאר אחרי הקרב האחרון..
רץ (לפני שנתיים ו-2 חודשים)
צודקת גלית מדובר באמרגדון
חני (לפני שנתיים ו-2 חודשים)
יעל תודה בהחלט היה לי מרתק עם הספר הזה
yaelhar (לפני שנתיים ו-2 חודשים)
נשמע שהצלחת לעבור יופי את החג...
חני (לפני שנתיים ו-2 חודשים)
גלית תודה על ההסבר.כנראה לא חשבתי על סוף העולם והקרב האחרון היות והספר הוא על קבוצות של מוסלמים קיצונים אירנים.והמטרה פיגועי טירור בעולם.
הנצרות לא נכנסה כאן למשוואה.
אך אני יכולה להבין את הקשר שמתיו חשב עליו בין הטוב והרע וסוף העולם...שנה טובה גלית
גלית (לפני שנתיים ו-2 חודשים)
הכוונה מן הסתם לארמגדון היא מגידו בה יערך הקרב האחרון בין טוב לרע ולאחריו- כמובן- ישרדו רק הנוצרים הטובים.
קראתי את קודמו סנטינל ואני לא זוכרת כלום...
חני (לפני שנתיים ו-2 חודשים)
כן זה היה רכבת ללא מעצורים אך כמו שפואנטה כתבה לי בסקירה הקודמת חייבים גם ספרים בינוניים אחרת איך נדע להשוות...
תודה
לי יניני (לפני שנתיים ו-2 חודשים)
מהסקירה שלך מרגישים שאהבת

©2006-2018 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ