ביקורת ספרותית על תרנגול כפרות מאת אלי עמיר
הביקורת נכתבה ביום שבת, 13 באוגוסט, 2016
ע"י קריאה מהנה


נתנו לנו בבית הספר עבודה על הספר הזה.. לדעתי הוא ממש לא מתאים אפילו לגילאי תיכון. אף אחד מהכיתה שלי לא מצא עניין בספר חלקם אפילו לא קראו אותו מרוב שהוא שיעמם אותם, וגם אני שאני קוראת ואוהבת קריאה לא מצאתי עניין בספר אך למרות זאת קראתי אותו עד סופו. או שהדור כיום לא מעריך ספרים ולא מתחבר לזה או שבאת הספר הזה לא מתאים לנערות ונערים בגילאי 16.....
4 קוראים אהבו את הביקורת
אהבת? לחץ לסמן שאהבת
טוקבקים
+ הוסף תגובה
yaelhar (לפני שנה ו-11 חודשים)
לטעמי צריך לבטל את נושא הספרות בבית הספר ולהחליפו בנושא העוסק בגיבוש מחשבות ודעות
נניח "פילוסופיה מעשית" או דומה לזה. שיעורי ספרות ממאיסים את הקריאה ובודאי את הספרים. רוב הספרים שהם "חובה" בבית הספר מתאימים לקוראים מבוגרים יותר, בעלי סבלנות רבה ויכולת לדחות סיפוקים. כך יוצא שרוב התלמידים (אחרי הבחינות) מתייחסים לספרות כמו שיא השיעמום ומוותרים עליה בשמחה.
סנונית (לפני שנה ו-11 חודשים)
בהחלט מתסכל... אני חושבת שנושא הספרות בתיכון חייב לעבור מהפך. הספרים שנותנים לבני נוער לקרוא לא מעודדים קריאה, להפך.
חייבים לשים ספרות מעוררת השראה, מעתיקה נשימה, ספרים בעלי משמעות שאי אפשר להוריד מהיד לפני שמסיימים לקרוא.
יש כאלה למי ששואל, וברור שלקרוא על ערפדים זה קל אבל רק בגלל שהחלופה ככ עלובה הנוער לא מחפש משהו אחר.
הנוער הוא לא עובדה מוגמרת! תלהיבו אותו, תראו לו משהו חדש! להפסיק ללמוד כי "צריך"
הכל מתחיל ונגמר בחינוך
אירית (לפני שנה ו-11 חודשים)
מחשבות, אבל בסוף אותו הנוער הופך לבוגר ובחלקו צורך ספרות איכותית יותר. חוזר לאותם ספרים שלא בדיוק "עשו לו את זה" בגיל הטיפשעשרה, מה לעשות? כנראה שאין להקדים את המאוחר ועולם כמנהגו נוהג. מה שמתאים/מעניין/מפתה/מרגש/מלהיב/מסעיר מרשים ומרתק אותנו בגיל X -לא עובר מסך בגיל Y...(ואני לא הדוגמה כי גם בגיל שש עשרה חיפשתי את הסרטים של ברגמן בקולנוע פריז בתל אביב והיה שם עוד אחד ברחוב הירקון,ואת כל החופרים למיניהם כהיינריך מאן,ג'ויס,סומרסט מוהם,ז'יד איבסן ודומיהם...)נו טוב, זמנים חדשים זמירות חדשות... (-:
מחשבות (לפני שנה ו-11 חודשים)
אירית, רק ספרי ערפדים וסוג של מד"ב/פנטסיה מדבר אל הנוער. ספרים בהם יש דילמות אנושיות וסיפורים היסטוריים הנוגעים לנו רחוקים מלרגש אותם. רק נעלמים/מפוצלים/משורבטים/מטורללים/דמדומים מדבר אליהם. סוג של ספרות רחוקה, קרה, סקנדינבית. רצוי בכלל אילו ספרים כלל לא היו קיימים.
אירית (לפני שנה ו-11 חודשים)

מזמן כבר הבנתי, שהאופן בו מנגישים לתלמידים את ספרי החובה - לא מפתה בעליל. אולי זה גם גיל מעבר כזה ובכל זאת, לא תמיד בחירת "המומחים לדבר" מצדיקה היסחפות ... תודה4 הקוראים שאהבו את הביקורת
©2006-2018 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ