ביקורת ספרותית על צל לילה - צל לילה #1 מאת אנדראה קרמר
ספר מעולה דירוג של חמישה כוכבים
הביקורת נכתבה ביום שני, 13 באפריל, 2015
ע"י HonesT


וואוו.
קשה למצוא ספר טוב, כל הספרים עם העלילה המאוסה, נקודת השיא הצפויה,ושום יכולת אפילו להבין את הסיפור.
פה זה אחרת. קארה מתיימרת להיות לוחמת חזקה ,מנהיגה,אלפא למופת. אם זאת נוכל לראות בה קצת אנושיות מטעם הבנים.
היא במהלך הסיפור משתדלת לצאת שטחית,אבל בואו נודה שאפשר להתחבר לזה.
הספר טלטל את עולמי באשר צחקתי,נדהמתי ונשארתי עם הסוף שהיה באמת הסוף הכי מבאס ומשאיר טעם של עוד.
חלק רע בספר?-מצטערת על הספוילר שמראש רשום על התקציר,שבכלל לא הולם את הספר (עוד מעט נגיע לזה) הוא ההתאהבות המוזרה בשיי,לא אשקר, התחברתי אליה מאוד, כי למי מאיתנו לא היה את ההתאהבות הרגעית הזו ברחוב בעוד אנחנו חושבות לעצמנו הוא כל כך חתיך ואני לא הראה אותו יותר בחיים! אז כן. זה ברור מאליו. הדבר שלא ברור הוא...רגע על מה דיברתי? אה נכון (דמותו של החתיך ברחוב בלבלה אותי -_-) בכל מקרה, לא ברורה המערכת היחסים עם שיי בגלל שרק בסוף הספר מבינים שהיא מאוהבת בו.
החלק הטוב? אוי. רן. הדמות שהכי אהבתי בכל הסיפור. בהתחלה הוא היה הדמות המסתורית והמקובלת, הפלייר במושלם, הזונה ממן זכר של בית ספר וכן הלאה. כשהספר מתפתח אתה נכנס יותר לדמות של רן, לנסיונות הקנאה שלו,לדבר האסור,לאלפא החזק שמתאהב והופך להיות דמות טובת לב,מנהיגה,סוחפת,אכפתית(כן אולי יש לי קראש על רן) אבל בואו נגיד ככה, אם הייתי קארה הייתי בוחרת ברן.
אז, התקציר...מה לעזאזל?..אהבתי את הקטע שבו התקציר אומר "קאלה טור לא דומה לנערות אחרות,בעוד נערות אחרות חולמות בהקיץ על בנים,קאלה מדמיינת כיצד היא משסעת את גרונם של אויביה".מי שתרגם את התקציר בכלל קרא את הספר? לעומת התקציר קאלה היא חיית מן שנואשת קשות למגע גוף חם. התקציר גרם לי לצחוק על האירוניה אבל לא.
עוד דבר שלא מצא חן בעיניי בספר הוא השוביניזם המתמשך(עוד סיבה שאהבתי את רן כי הוא כיבד את כוחה של הנקבה)
בעוד אמה נותנת לה דמות מודל של בו ניתן לו להתייחס אלי בתור זולה רק כי הוא האלפא.(?)
מה קורה פה? האימהות בדרך כלל נותנות לי דמות הערצה אבל בספר הזה נפתחה לי ההשקפה הזו, אמא שלה הייתה כולה רק חיצוניות וכבוד. לדעתי ממנה נבע כל הקטע של השטחיות וחוסר הרצון של קאלה בסוג חייה. אבל בסך הכל.. חוץ מקצת (הרבה) חרמנות שאפשר לסבול והערות ציניות מצחיקות, הספר נותן פרספקטיבה על המון דברים ואני אהבתי אותו מאוד. מחכה בקוצר קור רוח לקרוא את הספר השני. בתקווה שהוא לא יגמר ככה..-_-
חפירה רצינית אבל זו אני.. אולי השם שלי היה צריך להיות חופרת במקום כנות !
נ.ב-כן יש פה ספוילרים. תתבעו אותי
אהבת? לחץ לסמן שאהבת
טוקבקים
+ הוסף תגובה0 הקוראים שאהבו את הביקורת
©2006-2018 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ