ביקורת ספרותית על נערה מרדנית מאת רו פרימן
הביקורת נכתבה ביום שישי, 28 ביוני, 2013
ע"י sss


האמת שהגעתי לספר הזה במקרה. היה מבצע של שלוש במאה. לא היו שם כל כך אופציות שמצאו חן בעיניי, אז לקחתי אותו. בפעם הראשונה שקראתי את הספר, לא הצלחתי להניח אותו מהיד עד שסיימתי אותו, אבל זה לא אומר כלום, כי ככה זה עם כל הספרים. ואז קראתי אותו שוב. (מובן מאליו. אין לי שום ספר בבית שקראתי רק פעם אחת) ואז הוא התחיל למצוא חן בעיניי. קודם כל, המקום. סרי לנקה, שנחשבת לאתר תיירות וכאן מראים צד שונה שלה, הצד של העוני. התיאורים של המקומות, של הריחות, של הלבוש, של הפירות, ובעיקר האוכל. זה היה מאוד מקסים בעיניי. ודבר שני, בספר יש כל כך הרבה 'אם רק היא לא הייתה עושה את זה', וזה לא דבר כל כך טוב, זה מעצבן אותי, תחושת ההחמצה הזאת.
לתה היא נערה פשוטה, ענייה, והיא המשרתת של חברתה הטובה. הבדלי המעמדות ביניהן יוצרים מציאות שלא ניתן לגשר עליה, וכל פעם שנדמה שזה קורה, משהו מונע את זה. נדמה כי ללתה יש פוטנציאל, אך היא אינה יכולה לממשו. עוד נקודת החמצה.
והסיפור השני. אותו דבר, המון נקודות החמצה. ויותר אכזבה וסבל. נדמה כאילו המחברת מפחת בקוראים תקוות,ואז לאט לאט מנפצת אותן, בתהליך ארוך ומלא... טוב, אני אומרת עצבנות. אני באמת לא אוהבת את זה.
אבל בקשר לכל השאר, זה ספר ממש יפה, באמת. כן, אמיתי ונוקב. מומלץ.
אבל זו לא יצירת מופת. זה ספר מרשים, אבל עדיין.
אהבת? לחץ לסמן שאהבת
טוקבקים
+ הוסף תגובה0 הקוראים שאהבו את הביקורת
©2006-2018 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ