ביקורת ספרותית על אין מה להפסיד - ג'ק ריצ'ר #12 מאת לי צ'יילד
בזבוז של זמן דירוג של כוכב אחד
הביקורת נכתבה ביום שבת, 19 ביוני, 2010
ע"י dsh


אין מה להפסיד? יש מה להפסיד, זמן!! (מי שקורא לשם שלו ככה שיבין שזה סוג הביקורות שיקבל)
ספרו החמישי של לי צ'יילד שאני קורא ובעיניים עצומות ובשמחה ניגשתי לספר הזה, כי באמת עד עכשיו נהנתי מהסיפורים שלו ומהדמות. אבל בהחלט שהספר הזה היווה נפילה מגובה רב במיוחד אחרי שצרות ומזל רע היה ספר שבאמת כיף לקרוא.
הספר איטי, עם עלילה תקועה, ללא חיבור מיוחד לאף אחת מהדמויות, המפנים בעלילה שכל-כך מאפיינים ספרי מתח לא הופכים את הבטן ואפילו לא קרובים לזה, והרומן שמתפתח בין הדמות הראשית לדמות המשנית הזוי ומעורר סלידה.
לסיכום: אני אישית ימשיך לקרוא את סיפוריו של לי צ'יילד (אצלי הוא ביחס של 3 ספרים מעולים, ספר אחד בינוני ונפילה, שזה יחס סבבה לפי דעתי), אבל מי שחושב לקרוא את א"אין מה להפסיד" שיחשוב שוב
4 קוראים אהבו את הביקורת
אהבת? לחץ לסמן שאהבת
טוקבקים
+ הוסף תגובה
yaelhar (לפני 7 שנים ו-7 חודשים)
צודק. בהחלט נפילה אחרי כמה טובים.
אפרתי (לפני 7 שנים ו-7 חודשים)
טוב, אתה צודק ושורת המחץ שיש מה להפסיד נתקעה לי בראש במהלך הקריאה בתור פאנץ' ליין. אז אתה גנבת לי אותה ואולי אזמין את ג'ק ריצ'ר לבדוק מי אתה ומה אתה מסתיר חוץ מאשר את השורה הגנובה שגם עלתה במוחי. גם לא חשוב שאתה כתבת את הביקורת לפני שנה וחודשיים, ואני עוד לא סיימתי את הספר. אבל מי שמתנהל מאתמול בין הופ לדיספייר, מתחיל להתייאש ולטפול האשמות.
בכל זאת זה לא ממש ביזבוז זמן. עובדה שהמשכת עד הסוף וככה גם אני אעשה. וחוץ מזה, בפעם הבאה אולי אקשיב לבחורה בצומת ספרים שאמרה לי שהספר לא ממש טוב כספרי צ'יילד האחרים.
שטטי** (לפני 8 שנים ו-8 חודשים)
לא כזה בזבוז של זמן אני לא הרגשתי בזבוז של זמן כשקראתי, התאכזבתי שריצ'ר איבד את כושר השיפוט החד שלו.. אבל בכל מקרה, אין מה לומר, מבחינתי ג'ק ריצ'ר הוא הגיבור הספרותי שלי. אני מסכימה אתך שהעלילה בהחלט הייתה דיי תקועה ומוזרה, אבל ריצ'ר זה ריצ'ר.. ואני אמשיך לקרוא את כל הספרים הבאים בסדרה..

©2006-2019 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ