ביקורת ספרותית על 7250 מאת אילן הייטנר
בזבוז של זמן דירוג של כוכב אחד
הביקורת נכתבה ביום שבת, 14 ביולי, 2018
ע"י קורא בסופש


משהו בי מאוד רוצה להתחבר לכתיבה של אילן הייטנר ולהייפ סביבו ולמרות ניסיון לא ממש מוצלח עם ספר אחר שלו, קניתי את 7,250 - 29 שקל לחברי מועדון בצומת ספרים. קופסת סיגריות עולה יותר - ולקחתי אותו איתי לים. שבת, שמש, אבטיח קר, בירה צוננת, וספר. עונג שבת כהילכתו.
השמש הייתה נהדרת, הבירה החליקה בגרון, האבטיח היה מתוק במידה ורק הספר קלקל הכל.
תשמעו, יכול להיות שיש קהל לסוג כזה של ספרים. כמה שבועות ברשימת רבי המכר מוכיחים את זה. מי הקהל הזה אין לי מושג, ואם הוא מוצא קסם בתובנות החיים שהייטנר מוכר לו - כאמור בזיל הזול - שיהנו כל הדרך. הקהל והייטנר. אני לא הצלחתי להתחבר. ובאמת שניסיתי. אחרי שני פרקים נכנסתי לים שלא על מנת לשוב לקרוא. כשיצאתי מהמים המשכתי לקרוא עם בירה נוספת ואז הופיע משפט מסורבל שסירב להסתיים (עמוד 21 למעלה. סימסתי לעצמי שלא אשכח) ובכל זאת המשכתי עוד קצת. המשפחה הגיעה לאיזה מלון מזעזע בצ'אנג מאי ואני שוב נכנסתי לים. קניתי בירה שלישית, הגעתי לעמוד 49, הגיבור בדיוק צרח "החיים שלי סיוט", ואני הרגשתי כמוהו.
בגללו.
זו לא רק הכתיבה הנוראית, המשפטים המסורבלים והתובנות בחצי שקל. זה פשוט ספר שלא הולך לשום מקום, ואפילו לא מצחיק. עזבו מצחיק, בקושי מעלה חיוך. עלבון לאינטיליגנציה שגם 29 שקלים זה שוד לאור יום.
לפני שעזבתי את החוף, חזרתי לילדות וחפרתי בור. הכנסתי את הספר פנימה וכיסיתי. כמובן שהיה פשוט יותר להשאיר אותו בחוף - על להחזיר לחנות לא חשבתי כי הוא די התלכלך - אבל אז מישהו היה עלול לקחת אותו והייתי מרגיש קצת אשם על שגרמתי לאדם חף מפשע עוגמת נפש שכזאת.


16 קוראים אהבו את הביקורת
אהבת? לחץ לסמן שאהבת
טוקבקים
+ הוסף תגובה
גלדריאל (לפני 7 חודשים)
ביקורת מעולה, צחקתי והזדהיתי. גם אני טעיתי לחשוב שהספר יהווה קריאת קיץ מהנה על שפת הבריכה, וטעיתי בענק. מדובר בחבילת הגיגים בגרוש, ובאדם סופר אגוצנטרי וילדותי שמנסה להלביש את האנוכיות והאינפנטיליות שלו בכסות של עומק מחשבתי. כמוך נשברתי עוד בשלב שהטיול בתאילנד, אך לצערי בבריכה אין חול נעים ונוח לחפירה כפי שהיה לך בחוף אז לא יכולתי לקבור אותו
yaelhar (לפני 11 חודשים)
אולי להכניס לקפסולה
למען הדורות הבאים. שיראו שלא הכל היה פה טוב (-:
אפרתי (לפני 11 חודשים)
דווקא רעיון נהדר. הנייר יתפרק וירקב באדמה, ובא לציון גואל.
קורא בסופש (לפני 11 חודשים)
גריפין, הספר לא אימלל אותי. הוא פשוט היה כל כך גרוע שאפילו פח האשפה היה מתבאס לקבל אותו, אז קברתי אותו בחול
גריפין (לפני 11 חודשים)
קברת ספר חף מפשע כיוון שאימלל אותך?
למה הוא היה צריך להיענש על בחירתך הגרועה לטעם שלך?
את זה עוד לא שמעתי.

©2006-2019 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ