סיפורי הופמן / א.ת.א הופמן

ספר טוב דירוג של ארבעה כוכבים
4.25
75% בנים
6 בנים   2 בנות
גיל ממוצע:42
3513 התעניינו בספר


תקציר הספר
שישה מסיפוריו המפורסמים ביותר של הופמן, ובהם כל סיפורי האופרה "סיפורי הופמן". הופמן בונה לנו עולם הזוי וסהרורי, כאשר מציאות ואגדה משמשות בערבוביה. הסיפורים הם: איש החול, היועץ קרספל, עלילות ליל סילבסטר, קדירת הזהב, המיכרות בפאלון, דון ג'יובאני. יש גם אחרית דבר של המתרגמת - נילי מירסקי.

המשורר הופמן כושל וסובל, כמיטב המסורת הרומנטית. במערכה הראשונה של האופרה הוא מתאהב בבובה אולימפיה, יציר כפיו שלמדען מטורף, ד״ר ספלנצאני, המציג אותה כבתו היפה. בשנייה הוא מתחרה בשטן טל דיה של קורטיזנה ונציאנית, מפסיד ומאבד את השתקפותן בראי. בשלישית קוטל רופא האליל, ד״ר מירקל השטני, את אנטוניה, אהובתו הטהורה. ליברית האופרה מבוסס על שלושה סיפורים שנבחרו מהקובץ"סיפורי הופמן". הכותב,ז'ול ברבייה, קרא לגיבור בשמו של הסופר. אין נחת במציאות ובשכל הישר. אנו נמצאים בליבה של הרומנטיקה. משורר אוהב ושיכור, דמות שטנית מפזמת:"אני זקן אך מלא און". הגיבור מרצד בין אקסטזה לייאוש, אוהב בכל נפשו, אך לבסוף שוכב על רצפת הפונדק ומתבוסס בקיאו.

ד״ר אריאל אוקסהורן, ישראל היום שישבת, דצמבר 2009


רשימות קריאה בהן מופיע סיפורי הופמן
רוצה לקרוא | אבא של נועה בן 43 מטורונטו רשימת הקריאה עודכנה אתמול

בתקווה | Momoka בת 22 מתל אביב רשימת הקריאה עודכנה לפני 4 ימים

התחיל לקרוא לפני 4 שנים ו-9 חודשים


א.ת.א הופמן (סופר על המוקד)
א.ת.א. הופמן הוא שם העט של ארנסט תיאודור אמדאוס (במקור:וילהלם) הופמן- 1776-1822 סופר גרמני מן הבולטים בזרם הרומנטי, משפטן, מלחין, מבקר מוזיקה, צייר וקריקטוריסט. הופמן נולד בעיר קניגסברג שבפרוסיה המזרחית למשפחת משפטנים. כשהיה בן שנתיים נפרדו הוריו. אביו עבר לאיסטרבורג עם אחיו הגדו... המשך לקרוא


©2006-2019 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ