ביקורת ספרותית על את - את #1 מאת קרוליין קפנס
ספר מעולה דירוג של חמישה כוכבים
הביקורת נכתבה ביום רביעי, 11 בינואר, 2017
ע"י BiRmOoN


וואו.
אני רוצה לציין שאני בן 14, ושבאתי לא מוכן לסיפור, אבל, הוא לא נורא מבחינת התוכן לדעתי. הספר מלא בתיאורים על פציעות מצמררות ובתיאורים מיניים מאוד, ובכל זאת אם החשש הוא תוכן פוגעני, אם תיאורים מיניים מפורטים (מהלכים מיניים, ופירוט בינוני?), ותיאורים של פציעות גם כן, בינוניים (לא ברמה של סרט אימה, קצת פחות) הם החשש שבגללו אדם מעל גיל 13 שכבר נכנס לחטיבת הביניים וכנראה נחשף כבר לתכנים כאלו ואחרים לא רוצה להתחיל לקרוא, אני לא מאמין שיש לו סיבה לחשוש.
הפרוייקט שלקחה על עצמה קרוליין קפנס כשכתבה את הספר "את" הוא לא פשוט.
לכתוב מנקודת המבט של "נוול" (שנוי למחלוקת) פסיכופת ואובססיבי, שמסוגל להרוג בשביל אהבת חייו שרק פגש, זה לא דבר פשוט.
בתחילת הקריאה, שהתחילה לאחר רכישת הספר ללא שום התבוננות בתוכנו לפני כן, שהיתבררה כהצלחה מסחררת, התבאסתי.
שילמתי כסף על ספר שאני לא מסוגל לקרוא. כשהתחלתי לקרוא סגנון הכתיבה נראה לי נורא, מחריד, בלתי נסבל וכמעט בלתי קריא. אבל קניתי אותו כבר, אז החלטתי לתת לזה עוד צ'אנס. ההחלטה הכי טובה שעשיתי בזמן האחרון, ווואו, על איזה ספר נפלתי.
"את" הצליח בצורה מטרידה להפליא, או בצורה מפליאה להחריד, לשתול בי סימפטיה כלפיי ה"נוול", הדמות הראשית "ג'ן", וגרם לי להסחף אל תוך הסיפור המדהים, המזעזע והכתוב היטב הזה.
8 קוראים אהבו את הביקורת
אהבת? לחץ לסמן שאהבת
טוקבקים
+ הוסף תגובה
BiRmOoN (לפני שנה ו-4 חודשים)
הדמות הזו מזכירה את הג'וקר רק לא מצונזר, מהגרסה חסרת כל מוסר של הית' לג'ר, היא עושה מה שמרגיש שנכון, ואני מסכים שהוא חולה בראש, אבל אותי זה עניין.
בנוגע לגיל שלי, אני חושב שקודם כל, אבוד, כבר קראתי אותו, ואני חושב שזה לא נורא לילד בגילי, אבל שוב, אני גדלתי אחרת מרוב הילדים בגילי, ואולי הסף שלי מבחינת התמודדות עם תכנים "למבוגרים" שונה, אבל מהניסיון האישי שלי, זה ספר שהייתי ממליץ לחברים שלי שבגילי.

ובנוגע לזה שלא כל ילד בן 13 נחשף לתכנים האלה, זה תלוי על מה את/ה מדבר/ת.
מין זה כמעט בטוח. 90% מהילדים שעברו את כיתה ה' נחשפו לפורנוגרפיה ברמה של עירום מלא לפחות על פי המון סקרים שנערכו. פעם ראשונה שהראו לי סרטון של דאעש היה כשהייתי בן שתיים עשרה, בגיל שלוש עשרה ראיתי תא עינויים ובגיל ארבע עשרה הראו לי תמונה של בן אדם שהראש שלו, טוב, לא מסודר כמו שצריך, וזה לא קל, ואולי לא כולם נחשפו לזה, אני מכיר 150 ילדים שכן (התמונות נשלחו לקבוצה של השכבה בבית הספר, וכולם נחשפו אליהן), מתוך שכבה של 150 ילדים. לאחר צפייה בתכנים כאלה הספר הזה לא הרתיע אותי ממש, רק עניין, סקרן ומתח אותי.
גלית (לפני שנה ו-4 חודשים)
אני לא אוהבת תוויות גיל
ובכל זאת גם אני הייתי מחכה לפחות עד התיכון עם הספר הזה,
לא אהבתי ולא גידלתי סימפטיה לדמות המספר החולני והסוטה.
אכן היא מפליאה להכניס את הקורא למוחו המפותל אבל לא הייתי אומרת שנהנתי מהספר או שאמליץ עליו למישהו.
לי יניני (לפני שנה ו-4 חודשים)
אני לא בכטוחה שזה הספר שתואם את הגיל הזה
Command (לפני שנה ו-4 חודשים)
אני יכול רק לומר שאתה טועה, ולמזלנו הרב לא כל ילד בן 13 נחשף לתכנים כאלו.

©2006-2018 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ