ביקורת ספרותית על אמנות ההקשבה לפעימות הלב - הלב #1 מאת יאן-פיליפ סנדקר
ספר בסדר דירוג של שלושה כוכבים
הביקורת נכתבה ביום ראשון, 18 בדצמבר, 2016
ע"י אורית זיתן


הספר מתיימר להציג פילוסופית חיים מסוימת אך הסיפור שהוא מספר נוגד אותה. כוח האהבה חזק יותר מכוח הפחד כך טוען הספר אך בפועל, ככל שהאהבה עוצמתית יותר וחסרת גבולות כמו האהבה המתוארת בספר הרי שהפחד לאבד את אותה אהבה גובר, לא כן? אז איך גיבור הספר לא נלחם ומוותר כל כך בקלות על אהבה מאגית שכזו? ואם התברכנו באהבה שכזו, בחיבור קוסמי נדיר כל כך שרק מתי מעט זוכים לו, האם לא נעשה הכל כדי לממש את אותה אהבה לשמר אותה ולגונן עליה? הספר מוכיח לנו שלא! משהו בספר לא קוהרנטי,לא אותנטי, לא אמין . מוביל אותך לתובנה מסוימת אבל אז מספר סיפור שהוא ההפך ממנה. בסהכ נהנתי מהקריאה ואהבתי את האופן בו הסיפור מסופר. יש בו פעמים אמירות מעוררות מחשבה ותיאורים מעוררי רגש. אך all in all הוא לא מחזיק מים.
13 קוראים אהבו את הביקורת
אהבת? לחץ לסמן שאהבת
טוקבקים
+ הוסף תגובה
אורית זיתן (לפני שנה ו-6 חודשים)
תודה יעל!
yaelhar (לפני שנה ו-6 חודשים)
אני דווקא מסכימה לראייתך את הספר.
בעיני הוא חסר אמינות באופן סופני.
אורית זיתן (לפני שנה ו-6 חודשים)
בת יה- תודה רבה על התיחסותך :) אני ממש לא מחפשת ספרים עם סוף טוב וברור שלא כל אהבה עומדת במיכשולים הנצבים בדרכה. יחד עם זאת, בהרבה נקודות בספר הרגיש לי לא משכנע, שהעלילה לא משרתת היטב את הפילוסופיה שמאחוריה. ושונרא - תודה על הברכות, שמחה להיות חלק ממשפחת "סימניה"
אורית זיתן (לפני שנה ו-6 חודשים)
אורית זיתן (לפני שנה ו-6 חודשים)
תודה על המשובים שלכם
בת-יה (לפני שנה ו-6 חודשים)
אורית זיתן, אני מעריכה את דעתו של כל אדם, אם כי את דעתך על הספר הזה אני לא מקבלת. יש גם אהבות גדולות שלא יכולות לנצח את מה שקורה בחיים. אני מבינה את האכזבה שלך, כי יש צפיה שבמקרה זה האהבה תנצח, אבל זה לא קורה. בכל אופן אם את מחפשת סוף טוב ממליצה לך לקרוא את ספר ההמשך: "מיתרי הלב".
בת-יה (לפני שנה ו-6 חודשים)
שונרא החתול, הספר אמין מאוד. ובמובן זה כדאי לך לקרוא את ספר (וגם את המשכו "מיתרי הלב") לא כל אהבה יכולה לנצח את מה שקורה בחיים. ויש לכך הדים רבים בהיסטוריה.
שרון מוזס (לפני שנה ו-6 חודשים)
לא, לא גברת - יש לך ספר מצוין וטוב ! תענוג !!
שונרא החתול (לפני שנה ו-6 חודשים)
ברוכה הבאה לסימניה. כתבת יפה.
את הספר לא קראתי אבל אני מזדהה עם התלונות שלך על חוסר אמינות בסיפור כי אמינות בספרים חשובה גם לי וכשהיא לא נמצאת זה גורם להרגיש שהסופר לא נותן קרדיט לקוראים שלו.

©2006-2018 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ