ביקורת ספרותית על פרסי ג'קסון וגנב (גנב) הברק - פרסי גקסון והאולימפיים #1 מאת ריק ריירדן
ספר לא משהו דירוג של שני כוכבים
הביקורת נכתבה ביום חמישי, 20 באוקטובר, 2016
ע"י K


כשקראתי קריאה חוזרת בספר אחרי שלא קראתי אותו כבר שנים, שמתי לב לכמה דברים בספר שהם מאוד דומים במקרה או לא במקרה לספר מפרסם אחר- הארי פוטר. מילא אם היה מדובר רק בקווים הדומים של אנבת'-הרמיוני רון-גרובר הארי-פרסי. אבל יש שם פשוט קטעים מועתקים מהארי פוטר שזו פשוט חוצפה לדעתי. הקטע שאנבת',פרסי וגרובר יורדים לשאול ונתקלים בכלב בעל שלושה ראשים? מזכיר למישהו את הקטע בהארי פוטר ואבן החכמים כשהארי רון והרמיוני נתקלים בכלב בעל שלושה ראשים? ובסוף הספר פרסי אומר "אני לא מחפש צרות, הן בדרך כלל מוצאות אותי לבד" הציטוט הזה מועתק מילה במילה מהספר הארי פוטר ואבן החכמים שבסופו הארי אומר ב-ד-י-ו-ק את אותו המשפט. פה כבר ממש התעצבנתי. נכון שהאלים לא דומים לקוסמים כל כך אבל אני בספק אם הספר התפרסם כל כך בזכות עצמו או בזכות זה שהוא העתיק מהארי פוטר ואולי שינה את הקוסמים לאלים, את הוגוורטס למחנה החצויים ואת הארי רון והרמיוני לגרובר,פרסי ואנבת'.
קורא אחד אהב את הביקורת
אהבת? לחץ לסמן שאהבת
טוקבקים
+ הוסף תגובה
לולי (לפני שנה ו-8 חודשים)
נכון חלקית.. הקטעים שאמרת שמועתקים- הם כתובים כך במיתולוגיה. ולמען האמת- עשיתי עבודת חקר בחטיבה על ג'יי קיי רולינג, והיא טוענת שהיא העתיקה חלקים רבים מהמיתולוגיה. לכן זה דומה.
נוסף על כך, הדמויות אכן דומות, אבל כך גם בכל ספר פנטזיה לנוער- הדמות הראשית, ה'חכם' בחבורה והשטותי. אני נהנתי מהספר וחזרתי לקרוא אותו שוב ושוב.
Yasmin24 (לפני שנה ו-10 חודשים)
מסכימה עם סופי. בנוסף, כלב השאול והכלב בעל שלושת הראשים שבהארי פוטר זה אותו יצור מיתולוגי. ג'יי קיי רולינג לקחה אותו מהמיתולוגיה היוונית, והפכה אותו לכלב חמוד ונחמד. זו לא העתקה, זה פשוט אותו יצור בעל תכונות שונות בשתי סדרות הספרים.
סופי (לפני שנתיים ו-3 חודשים)
ככל שמתקדמים יותר עם הספרים, ככה הגיבורים גודלים ומתבגרים ולאט זה הופך לחוויה פחות ילדותית, בעיקר בסדרה השנייה.
לדעתי כדאי לך לנסות, זה שווה את זה.1 הקוראים שאהבו את הביקורת
©2006-2019 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ