ביקורת ספרותית על מיכאל שלי מאת עמוס עוז
ספר מעולה דירוג של חמישה כוכבים
הביקורת נכתבה ביום חמישי, 3 בדצמבר, 2015
ע"י צילה


ספר המשרה אווירה של רוגע, נסיעה אחורה בזמן. שנות החמישים והשישים, תקופת הצנע, והלירה הישנה. נוצר חיבור מידי לשפתו של עמוס עוז.

את חנה למדתי לאהוב במידות קטנות, ולאחר מכן במידות גדולות לאחר החתונה. עם ההקדמות בעלילה חלה התכווצות באהבתי אל חנה, ועליה באהבתי אל מיכאל ויאיר זלמן בנם. הזוגיות ביניהם גרמה לי להתפקח מאהבתי אל חנה ולהתאהב במיכאל. בעצם ההתפקחות הבנתי כי חנה אינה יודעת מה היא רוצה, אך יודעת מה היא אינה רוצה.

לא התעמקתי בחלומותיה של חנה, גם פחות אהבתי אותם, תיאורי ירושלים פחות דיבור אלי. אהבתי בטירוף את האווירה, את שיח הדמויות המשניות הסובבות אותם. אגב , פה ושם היו קצת בדיחות פולניות אשר התמוגגתי מהן. מעגל החיים הסובב את העלילה והדמויות, ראוי להערצה.

נהניתי מאוד, גמעתי אותו בצמא.
מומלץ.
18 קוראים אהבו את הביקורת
אהבת? לחץ לסמן שאהבת
טוקבקים
+ הוסף תגובה
yaelhar (לפני 3 שנים)
קראתי מזמן. אני זוכרת רק שלא אהבתי במיוחד...
צילה (לפני 3 שנים)
אהבתי רץ מאוד את התובנה שלך. תודה.
רץ (לפני 3 שנים)
צילה - ביקורת יפה לספר כל כך מדובר - אני אהבתי את הקונפליקט בין מיכאל הגיאולוג המחפש סדר בחייו, המניח את בגדיו מסודרים ומקופלים כשהוא מסירם למעשה אהבה עם חנה הסוערת, ואז חשבתי לעצמי על סלעי משקע המורבדים בתהליך איטי ושקט לעומת סלעי יסוד, רותחים המתופצצים כתהליך סוער ואלים.
צילה (לפני 3 שנים)
תודה רבה לך לי יניני.
לי יניני (לפני 3 שנים)
מסכימה עם דן. צילה תודה. מסכימה עם כל מילה שכתבת. ביקורת נהדרת
צילה (לפני 3 שנים)
תודה רבה לך דן סתיו.
דן סתיו (לפני 3 שנים)
צילה ביקורת משכנעת. אם הסופר הצליח לגרום לך להרגיש משהו כלפי הדמויות ועוד יותר מכך, לשנות את רגשותיך כלפיהן עם התפתחות העלילה, זה בהחלט נזקף לזכותו של הסופר ואת היטבת לתאר זאת.
צילה (לפני 3 שנים)
in love with booksתודה רבה לך. גם למיכאל, ירדו לו אצלי הנקודות קצת לקראת הסוף. אני שמחה שגם את חשת כמוני לגבי הדמויות. היו רגעים שפשוט לא אהבתי את ההתנהגות שלה כלפי דמויות אחרות בעלילה.
-^^- (לפני 3 שנים)
אני מרגישה בדיוק כמוך ,הפרק הראשון קסם לי מאוד,אהבתי את חנה אבל לאט לאט התחלתי לשנוא אותה ואהבתי אל מיכאל ואל בנו גברה , את הספר המשכתי וגם נתתי לו 3 כוכבים רק בגלל מיכאל ובנו .
חנה איבדה את ההבנה כי היא אישה נשואה,אם והכי חשוב-אדם.
ביקורת מצוינת.

©2006-2018 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ