ביקורת ספרותית על שטן בירושלים - בהשראת אירועים אמיתיים מאת נעמי רגן
ספר מעולה דירוג של חמישה כוכבים
הביקורת נכתבה ביום שישי, 11 בספטמבר, 2015
ע"י יפעתי


כשמציאות ודמיון מתחברים לסיפור כל כך כואב שהעיניים קוראות והראש לא מצליח לתפוס ולהבין מה קראתי ואיך אפשר להתעלל בחסרי ישע ברמות כאלה כואבות.
לפתח שנאה עמוקה כלפי האמא שלא הגנה על ילדיה מסדיסט, חולה נפש ששיגעון גדלות העביר אותו על דעתו ולצפות במחזות הקשים מהצד, לשתוק, לא להושיט עזרה, לא לעצור, לא להפסיק, לא לזעוק, לא לחבק, לא ללטף, לא להרגיע ולא לרפא אלא להוסיף ולשתוק, לאיים שלא ידברו ולא ישתפו.
ילדיה הרכים של דניאלה גודמן שכל חטאם הוא שהם ילדים רכים, קטנים שאביהם הלא יוצלח, שלומי גודמן, לא מצא את מקומו והרס כל מה שנקרה בדרכו ובמו ידיו אף הרס את משפחתו ,נותן לשטיפת מוח של רבנים שקרנים ושרלטנים לפגוע ולהרוס את משפחתו, את שבעת ילדיו ואת אשתו.
"המשיח" שהכניס לביתו,חמד את כל מה שלא יכל ולא יכול היה להשיג בעצמו, הסתנוור מעושרם של הגודמנים ומיופיה של דניאלה השתמש בהם, התעלל בהם, שיקר וכמעט גם חיסל כל צלם אנוש והכל בחדרי חדרים ללא השגחה וללא רפואה.
"המשיח" ושלושה מחסידיו מתעללים בחסרי הישע ואמם עומדת מהצד כמי שכפאה שד ולא עוצרת אותם עד ששניים מילדיה נותרים חסרי הכרה והיא פונה ל"רופאה" שלא מסכימה לשתוק ופונה לרווחה וכך מצילים את הילדים שמקבלים טיפול בבית חולים ולאט לאט אחרי שהם מבינים שאף אחד לא ישוב חפגוע בהם הם חושפים את הזוועות שעברו.
תיאורים קשים שלא נתפסים בשכל הישר והמבין שבכל מהלך הקריאה אני מתנחמת בכך זה רק ספר ולא כתבה בעיתון אבל זוכרת את "אמא מרעיבה", "אמא טאליבן" ועדיין לא קולטת איך אפשר לפגוע בילדים שלך, של אחרים ואיך אפשר לשתוק.
כאמא טרייה לתינוקת בת חצי שנה שעוטפת ומגוננת והיסטרית ממחשבות מה צופן לה העתיד ביום שהיא תעמוד על דעתה ותרצה קצת עצמאות, רק לרדת למטה לשחק כבר עולים הפחדים והחששות של מה יהיה ושאף אחד ואחת לא יפגע ולא יזיק לא מבוגרים ולא ילדים.
שמרו על הילדים/ות שלכם/ן בכל גיל ואל תשתקו!
4 קוראים אהבו את הביקורת
אהבת? לחץ לסמן שאהבת
טוקבקים
+ הוסף תגובה
רחלי (live) (לפני שנתיים ו-10 חודשים)
יפעתי - שותפה להרגשתך..סיימתי אותו בשבת והזדעזעתי כמה רוע יש באדם
לי יניני (לפני שנתיים ו-10 חודשים)
אמרתי לכם! ספר מעולה שנותן בוקס בבטן!4 הקוראים שאהבו את הביקורת
©2006-2018 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ