ביקורת ספרותית על הנערה מהדואר מאת סטפן צווייג
ספר מעולה דירוג של חמישה כוכבים
הביקורת נכתבה ביום שישי, 3 ביולי, 2015
ע"י אלקו


אחד הספרים הטובים והחשובים שקראתי בין היתר משום שהספר טומן בחובו את אחת הסוגיות החשבות שעל החברה בדורנו להתמודד אתה והוא חוסר השוויון ובמילים אחרות: העוני היחסי, ועם תוצאותיו, בין עם תוצאותיו בתוך החברות השונות ובין עם תוצאותיו בין החברות השונות- בין המערב לשאר העולם. אחת מתוצאותיו המרות ביותר בעבר, כך טוענים, הייתה מלחמת העולם השנייה.
מי שרוצה להבין את תופעת המהגרים האפריקאים שמוכנים לעבור את ים המוות בתנאים תת אנושים ועם נטילת סיכון סביר בהחלט לטבוע למוות בשביל הסיכוי להישטף אל חופי אירופה צריך לקרוא את הספר הזה.
3 קוראים אהבו את הביקורת
אהבת? לחץ לסמן שאהבת
טוקבקים
+ הוסף תגובה
אלקו (לפני 3 שנים ו-8 חודשים)
לא מסכים לגמרי. לדעתי הספר מטיב להציג את העליבות שחש מי שנחשף לעושר וגזר מזה את מקומו העלוב במדרג האנושי, אני חושב שמילת המפתח כאן היא "נחשף". מובן שיש הבדל בין יכולת החשיפה בימים שהספר מדבר בהם, תקופת בין המלחמות, לבין ימינו. בעבר חשיפה כזאת הייתה חייבת להיות ממשית, כלומר הייתה חייב לחוות אותה על מנת לקבל אותה כמציאות, לעומת זאת היום התקשורת מסוגלת להעביר תמונות חיות שיתקבלו כמציאות של ממש גם בלי שחוית אותם בעצמך, אתה יודע שיש אנשים, מדינות שלמות שחיות באופן שלעולם לא תחייה במדינה שאתה נמצא בה, אתה יודע עד כמה אתה עלוב ועד כמה אין לך מה לעשות בנידון, כאן במקום שאתה נמצא עכשיו. לדעתי זו תחושה קמאית שמרגישים מי שחיים במדינות מפגרות ונחשפים למדיה, אמצעי התקשורת שנמצאים שם, הקלות להיחשף אליהם, הם אחד הגורמים להעצמת סבלו של העני, וזה לדעתי מה שהספר מיטיב לתאר. עליבות. והעליבות הזאת מזעזעת, מערערת אותך, אתה מוכן להסתכן בשביל הסיכוי לצאת מהעליבות הזאת, משום שאתה מבין עד כמה החיים שלך הם בעצם חסרי ערך, לעומת משהו שנמצא אי שם, אחרי ים של סיכונים. ואתה מוכן להעניק עוד סיכוי לחיים שלך בשביל להשיג אותו.
מחשבות (לפני 3 שנים ו-8 חודשים)
פספוס מוחלט. הספר מדבר על כך שמי שלא חי בעולם שכולו זוהר וכסף, הטעימה מעולם זה יכולה להיות מהממת וממוטטת. עולם המהגרים המוסלמים הוא טקסטרופה אחרת, לא שייך לכאן וגם לא אי שוויון.3 הקוראים שאהבו את הביקורת
©2006-2019 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ