ביקורת ספרותית על תחת כנפך - דרמה - פרוזה # מאת ליאת רוטנר
בזבוז של זמן דירוג של כוכב אחד
הביקורת נכתבה ביום ראשון, 21 ביולי, 2013
ע"י גילת


אני לא יודעת עד כמה זה נכון לכתוב ביקורת על ספר שלא קראתי עד הסוף (בקושי הגעתי לשליש), אבל בכל זאת אכתוב את ההתרשמות שלי.
אני אסייג מראש את הביקורת- יכול להיות שהייתי חושבת אחרת אם הייתי מסיימת לקרוא, אבל חוששתני שלא.
לקחתי את הספר כי ראיתי שלמחברת יש רבי-מכר רבים. כיוון שרובם נראים לי יותר לגילאי ההתבגרות, מצאתי אחד שנראה לי יותר למבוגרים (הנ"ל). מה גם שקריאה קצרה על הסופרת מראה שהיא קרובה לגילי, אז חשבתי שיש סיכוי טוב לחיבור כלשהו מבחינת סגנון.
לפעמים אני תוהה אם עצם היות ספר "רב מכר" ראוי להכניס אותו לרשימה דווקא נגדית של "אתה בטוח שאתה רוצה לקרוא מה שכל כך הרבה אנשים קנו, ואולי לא בצורה מוצדקת אלא יותר בצורה של הליכה אחרי העדר?"
הספר שעמם אותי.
כיוון שאני לא יודעת מה קרה בסוף (ולמען האמת לא הצלחתי להגיע אפילו לרמה של סקרנות ועניין), אני לא יכולה להעיד באמת על התפתחות העלילה. אני יכולה רק להעיד שזו הייתה נראית לי עלילה מתאמצת ו"המסע הארוך" הוא דווקא של הקורא, כי הכתיבה לא הייתה "זורמת", כתיבה סתמית ולא עמוקה- בלשון המעטה.
אני חושבת שהסיבה היחידה שגרמה לי לרצות לכתוב את הביקורת, היא שנורא הפריעה לי הכתיבה- הרבה פעמים הרגשתי שאני קוראת איזה שיחת צ'ט מפי נערה בת 14, כל מיני ביטויים והתבטאויות שגרמו לי לסגור את הספר ולהחזיר אותו לספרייה.
אם הספר היה לידי הייתי נותנת כמה דוגמאות להמחשה.
ואני אסיים שוב בהסתייגות- יכול להיות שהספרים של רוטנר אכן ראויים, מעניינים וטובים, אבל כנראה שהכשרון שלה יותר טמון בז'אנר לבני נוער.
2 קוראים אהבו את הביקורת
אהבת? לחץ לסמן שאהבת
טוקבקים
+ הוסף תגובה2 הקוראים שאהבו את הביקורת
©2006-2019 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ