ביקורת ספרותית על אמנות ההקשבה לפעימות הלב - הלב #1 מאת יאן-פיליפ סנדקר
ספר מעולה דירוג של חמישה כוכבים
הביקורת נכתבה ביום ראשון, 21 באוגוסט, 2011
ע"י שקדנית


סיפור אהבה נדיר ביופיו. נוגע ללב וייחודי. יצירה קסומה ומרגשת חפה מכול דביקות וקיטשיות. הסופר יצר סיפור מסגרת שבו הסיפור הפנימי הוא עולם מסתורי , אותנטי מתובל בפילוסופיית החיים של תושבי בורמה. הסיפור החיצוני מתאר את חיפושה של יוליה המתגוררת בניו יורק אחר אביה שנטש את משפחתו ונעלם ללא כול הסבר. יוליה מגיעה לבורמה ,לכפר הררי שם פוגש אותה איש זקן, מעין קאוצ'ר, הטוען באוזניה שהוא מכיר היטב את אביה ואט אט בשלבים מתחיל לספר לה סיפור מדהים ביופיו . סיפור חיים,שהוא בעצם סיפור חייו שלו , הוא הסיפור הפנימי, מגלה טפח ומכסה טפחיים ,עד אשר יוליה מבינה את מהלך חייו של אביה ,את סיבת היעלמותו ואת הקשר של האיש הזקן אל אביה ואליה.
הספר ריתק אותי והתחברתי אליו מיידית. מאוד נהניתי ממנו. אי אפשר להשאר אדיש אליו. אחרי קריאת הספר אני מניחה שאצטרך לקחת פסק זמן כדי לצאת מעולם המיסתורין והניסים שנשאבתי לתוכו. בין השורות מסתתרת פילוסופיית חיים כמו הסתכלות אחרת על החיים ,שחלקים ממנה כדאי אולי לאמץ .
אני ממליצה מכול הלב לקרא את הספר הנהדר הזה.
אל תחמיצו.
16 קוראים אהבו את הביקורת
אהבת? לחץ לסמן שאהבת
טוקבקים
+ הוסף תגובה
חובב ספרות (לפני 6 שנים ו-4 חודשים)
עם ביקורת כזאת אי אפשר לסרב, תודה!
רחל (לפני 7 שנים ו-2 חודשים)
כל מילה בול...
מזדהה אני עם כל מילה של שקדנית ...
לא יכולתי לתאר טוב יותר את אשר חוויתי בקריאתי ספר זה. לא הנחתי אותו מידי במשך 3 ימים. השפעתו עלי עדיין קיימת . הרבה קטעים ניתן לקחת ממנו לחיי היום יום: "האם חייבים לראות את העולם כולו? את כל הרגשות שאנחנו, בני האדם, מסוגלים להם - האהבה והשנאה, הפחד והחמדנות, הקנאה והשמחה - תמצאי בכפר הזה, בכל בית, בכל צריף. אין כל צורך שתחפשי, את צריכה רק לראות אותם" (עמ' 254)
יפעת (לפני 7 שנים ו-3 חודשים)
השם של הספר משך את תשומת לבי חיכיתי לקרוא ביקורת עליו. תודה :)

©2006-2018 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ