ביקורת ספרותית על השופט - ספריה לעם #767 מאת שי אספריל
הביקורת נכתבה ביום שלישי, 19 בפברואר, 2019
ע"י תושיק


ספר מעולה! הספר בנוי היטב, ומעניין מהעמוד הראשון והכתיבה קולחת וזורמת. נהניתי מכל רגע ולא יכולתי לעזוב. בהחלט ניכר כי הושקעה מחשבה רבה בבניית הסיפור, שאפו לסופר המוכשר.
הספר בנוי מרבדים רבדים, יש מספר דמויות שלכאורה אין קשר ביניהן אבל במהלך הסיפור לאט לאט מתבהרים הקשרים ומתחברים לסיפור אחד. גם כשנדמה שהכל כבר ברור, מגיע שיא נוסף מפתיע מאד.
הגיבור העיקרי, השופט עצמו, עומד בפני דילמה מוסרית, הקשורה אליו, המעמידה אותו בצורך להחליט האם לפעול לפי החוק, האם לשקר או האם פשוט לשתוק בכדי לא להרוס לעצמו את חייו. הגיבור מתמודד עם סוגיה לא פשוטה שגרמה לי למחשבות גם כמה ימים לאחר שסיימתי את הספר המדהים הזה.
קשה מאד לכתוב סקירה על הספר מבלי לעשות ספויילרים אז אפרט בקצרה את תוכנו של הספר, כמובן בלי לגלות דבר מעבר למה שמצויין בגב הספר.
הדמות הראשית היא אריאל. אריאל הוא עורך דין מוערך ששואף להתמנות לשופט במחוזי ומייחל גם להגיע לעליון. אריאל גדל כבן יחיד עם אמו הדאגנית. הוא מעולם לא ידע מיהו אביו. כשאמו על ערש דווי הוא מחליט לשאול אותה את השאלה שהטרידה אותו כל חייו והיא מגלה לו מיהו אביו ואף נותנת לו רמז היכן למצוא אותו. הידיעה החדשה אודות זהות אביו, משאירה את אריאל בהלם. הידיעה הזאת תשפיע על מהלכיו בחיים ועל עתידו בעיקר בבניית הקריירה שלו.
אריאל עדיין רווק ואוהב להחליף נשים. הוא יוצא לדייטים עם נשים שאותן הוא מכיר באתרי הכרויות. יום אחד הוא מכיר אישה נשואה ויוצא איתה לדייט על שפת הים. שם קורה משהו שיעמיד אותו בפני דילמה קשה וכל דרך שיבחר בה תאיים על עתידו האישי והמקצועי.
מה יבחר אריאל, איש החוק, לעשות? האם יפעל כפי שמצופה משופט?
איך הבחירה שלו תשפיע על עתידו כשופט ועל הקידום הצפוי לו?
מיהו אביו של אריאל? למה כל כך הופתע מהגילוי? כיצד זהותו של אביו תשפיע על הקריירה שלו?
את כל התשובות תגלו בספר. אהבתי שהכל נסגר בסוף עד הפרט האחרון. בדפים האחרונים ישנו גילוי חדש ומפתיע שעוזר לסגור את כל המעגל ומבהיר פרט שהיה מאד חשוב לגיבור עצמו וכמובן לנו הקוראים. ממליצה בחום!

13 קוראים אהבו את הביקורת
אהבת? לחץ לסמן שאהבת
טוקבקים
+ הוסף תגובה
רץ (לפני ארבעה שבועות)
ממש אקטואלי, מעניין מה קדם למה, המציאות, או הדמיון, מה שנאמר המציאות עולה על כל דמיון, במקרה הזה צריך לקרוא חדשות, ופחות ספרים.

©2006-2019 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ