ביקורת ספרותית על בתו של סוחר המשי מאת דיינה ג'פריס
הביקורת נכתבה ביום רביעי, 25 ביולי, 2018
ע"י קארי


הגיעתי לספר הזה יחסית מהר כיוון שקראתי אותו כספר אלקטרוני, מספיק טוב לקריאת רומנים מהסוגה של רבי מכר.
איני יודעת אם זה כבר רב-מכר, למען האמת היססתי אם לבחור בו, כיוון שאני מכירה את סגנונה של דיינה ג'פריס, היא עוסקת בדילמות אישיות על רקע אתני שממוקם, איך לא בדרום מזרח אסיה,

לפני 23 שנים לערך ביקרתי באזור, אמנם בווייטנאם הייתי רק שבועיים, אבל זה היה מספיק זמן להתרשם, בשישית למדתי עיתונאות בבית הספר, מה שהכין אותי היטב לחיים, ירדנו לעומקה של הבעיה בהודו-סין.
גם מלחמת וייטנאם הייתה באופק חיי דרך העיתונים ועולם הקולנוע, איכשהו ציפתי שתפרוש יריעה יותר רחבה של ההיסטוריה העקובה מדם של וייטנאם, דיינה בחרה להתרכז רק בקטע של השחרור מעול הקולוניאליזם הצרפתי. היא מתארת היטב את הדילמה של משפחות מעורבות, גם כאן יש מעט חורים בעלילה, אבל אפשר להסתפק במה שכתוב, מתואר די יפה והיא מנסה לרדת למה שיותר לפרטים.
קראתי במשך מספר ימים, כדי שלא יגמר לי הספר וכן הסוללה של הסמארטפון, אכן נהניתי, איכשהו איני מוצאת דרך לתאר או לסקר את הספר בצורה מיוחדת, אבל מי שאוהב את הסגנון שלה יקרא גם את הספר הזה וקרוב לוודאי שלא התאכזב.
אני מקווה שיהפכו אותו לסרט אולי שם יהיה לבמאי מקום להרחיב את היריעה. עדיין אני זוכרת את הסרט לפני הגשמים על רקע הודו, הסרט היה טוב אם כי התאכזבתי מן העלילה, איך אישה יכולה להיות כל כך טיפשה ולחלום שהאנגלי "שלה" יעדיף אותה על פני אשתו. כאן היא בחרה בסוף טוב אולי כדי להדגיש כי יש תקווה גם בימים אפלים... קצת קיטש? אולי אבל "עובר בכביסה".
3 קוראים אהבו את הביקורת
אהבת? לחץ לסמן שאהבת
טוקבקים
+ הוסף תגובה3 הקוראים שאהבו את הביקורת
©2006-2019 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ