ספר טוב דירוג של ארבעה כוכבים
4.25
2 בנים   2 בנות
גיל ממוצע:57
410 התעניינו בספר


תקציר הספר
רטרו היא סדרת ספרים של סופרים עבריים מהעבר הרחוק והקרוב. היא כוללת כתבים שפורסמו בבמות שונות אך לא זכו לראות אור בספר. כמו כן, יופיעו בסדרה מהדורות חדשות של יצירות חשובות שראוי לשוב ולקרוא בהם, וגם סיפורים שחמקו מעינם של עורכים ומוציאים לאור ויזכו ברטרו לגילוי פומבי ראשון. לכל הספרים יצורפו פתח דבר או אחרית דבר מקיפים פרי עטם של חוקרים וסופרים בעלי שם.

עורכי הסדרה מבקשים להפגיש את הקוראים עם יצירות מרתקות ומרגשות ובה בעת לעשות "צדק היסטורי" עם סופרים שאיתרע מזלם ולא זכו להכרה שלה היו ראויים, מסיבות חברתיות, תרבותיות ואידאולוגיות-פוליטיות. הסדרה רטרו יוצאת לאור בשיתוף פעולה בין מכון "הקשרים" לחקר הספרות והתרבות היהודית והישראלית באוניברסיטת בן-גוריון בנגב, לבין הוצאת הספרים כנרת, זמורה, דביר.
עורכים: יגאל שוורץ ומוריה דיין-קודיש.

הספרים הראשונים שיראו אור בסדרה: טחנת החיים, ספר סיפורים ורשימות של הסופר החברוני יצחק שמי, הנחשב לסופר היהודי-מזרחי הראשון, ואשר זכה להכרה מצד הממסד הפלסטיני כאחד מסופריו הבולטים; משומדת, רומן יידישאי, עסיסי ומפותל, של הסופר זלמן שניאור, אשר מתורגם לעברית לראשונה; רוח ירד מצמרות, קובץ סיפורים של דוד שיץ, הנעים בין גוון לירי לבין טון קצבי ומפוכח, אשר חלקם טרם ראו אור; אישה עירומה בגשם, קובץ סיפורים של ניסים אלוני שמעולם לא כונסו בספרים; ועוד.


©2006-2018 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ