תקציר הספר
סיפור "מטורף", משעשע ומבדח, על נושא רציני שמבקש להעיר ולעורר את שפיות-הדעת בעוד מועד ולהתריע על איולתם ורשעותם של בני-אדם שמשחקים כילדים משחקים אסורים, בעולם שבו "הבגרות היא אכזבה מרה וחשוכת מרפא, אלא אם כן יש בכוח הצחוק לרפא משהו".

אחד הרומנים הראשונים של וונגוט, שעשה לו שם בספרות העולמית ושהקים לו קהל מעריצים ענקי בקרב צעירים ומבוגרים מאז שנות ה - 60. ספר מרתק זה תרם למעמדו של וונגוט כגורו של מאוכזבי הציוויליזציה. גיבורו של הרומן מבקש רק לברר מה הרגיש מדען אטומי ביום שבו הוטלה הפצצה על הירושימה. חקירתו מפגישה אותו עם צאצאי המדען, עם הבנאליות הנוראה של האדישות ורדיפת הכבוד, עם תושביו ושליטו של האי סן - לורנצו, ועם סוף העולם - שבו החטא הראשוני של האדם מכחיד את כל הקיים עלי אדמות. ספר גדוש מדענים מטורפים, אמריקנים מכוערים, יפהפיות מדהימות, עריצים קאריביים, ודת מסתורית שחסדיה מתקשרים באמצעות כפות רגליהם.

"מבדר ומצמרר" - ניו יורק טיימס

קורט וונגוט נולד ב - 1922 באינדיאנפוליס למשפחה אמידה ממוצא גרמני. סבו ואביו היו ארכיטקטים, אחיו מדען ידוע, ואף הוא חשב לעסוק במדע אך החל לכתוב לעיתונים, התגייס לצבא אחרי פרל הארבר אף שהיה פציפיסט, נשבה על ידי הגרמנים ונשלח לדרזדן. בשובו לאמריקה למד אנתרופולוגיה, כתב ספרים קצרים, רומנים וספרי מדע בדיוני.


הקורא עיר הקורא מתי
נוגה גרשון גבעתיים לפני 5 שנים ו-7 חודשים מענה

רשימות קריאה בהן מופיע עריסת חתול - ספריה לעם #238
יום יבוא2 | כלשהי בת 24 מצפון מרכז הכאוס רשימת הקריאה עודכנה לפני 16 שעות

לקרוא בקרוב | עפרה בת 60 מראש הנקרה רשימת הקריאה עודכנה אתמולאני קורא את הספר בפעם השניה. עכשיו בתרגומו של דני ליטני. השתחררתי מהצבא אחרי מלחמת לבנון הראשונה, ומייד שאלתי בספריה, את רוב כתבי וונגוט. התרגום הנוכחי גרוע, אך הקריאה זורמת. לפחות עכשיו יכול לאפשר לעצמי לקנות הספר. מוכן להחליף בחומרים של ה'סקס פיטולס'.
התחיל לקרוא לפני 6 שנים ו-3 חודשים


קורט וונגוט (סופר על המוקד)
קורט וונגוט (1922-2007) Kurt Vonnegut קורט וונגוט נחשב אחד הסופרים החשובים ביותר במאה העשרים. הוא פרסם רומנים, סיפורים קצרים, מחזות ומאמרים המשלבים סאטירה, הומור שחור ומדע בדיוני. וונגוט שכתב כבר בנעוריו לעיתון בית ספרו, הוא החל את לימודיו האקדמיים באוניברסיטת באטלר באינדיאנפוליס... המשך לקרוא


©2006-2018 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ