תקציר הספר
סאטי, משקיפה מטעם האקומנים הבין - כוכביים, נשלחת לאקא, עולם הנתון ללפיתתה של ממשלה חומרנית. קורפורציית אקא החרימה והוציאה אל מחוץ לחוק את כל האמונות המנהגים הקדומים. סאטי עצמה, ילידת כדור הארץ, נמלטה ממדינה מונוליטית דומה - כזו הנשלטת בידי קנאי דת. באופן בלתי צפוי היא מקבלת אישור לצאת מתחומי העיר המודרנית, שבה כל תנועותיה נתונות לפיקוח קפדני. היא שטה בנהר אל אזורי הכפר ועוברת ממציאות של תעמולה רועמת הבוקעת מרמקולים למציאות של בקר גועה כדי לחפש אחר שרידי התרבות האסורה של אקא. היא מתחילה להכיר ולאהוב את האנשים שביניהם היא חיה ולומדת את דתם הייחודית - ההגדה. לבסוף היא מצטרפת אליהם למסע אל תוך ההרים הגבוהים, אל אחד המקומות הקדושים האחרונים שעוד נותרו, ושם היא מגלה ניצוץ של תקווה לפיוס בין האידאולוגיות המנוגדות שמילאו את חייהם, ואת חייה, בצער ובכאב. ההגדה היא בבואה של העימות הקיים בין מדיניות לדת בעולמנו המודרני, וסיפורו של מסע רוחני בנוף מוזר אך מוכר גם יחד. "בספר 'ההגדה', פרק נוסף בסדרה ההיינית הקלסית, משלבת אורוסולה ק' לה גווין כישרון טהור של מספרת סיפורים בשיא פריחתה עם לב רחום,אינטליגגציה וסקרנות חקרנית של פילוסופית אמיתית... בספרים ההייניים היא יוצרת אנתרופולוגיה חברתית על העתיד, אנתרופולוגיה מרתקת ואמינה, לחלוטין." - פיטר ס' ביגל, מחבר Unieorn' Last 'The "כל מה שכבר נכתב על לה גווין - שספריה מסוגננים ועשירים, שהיא משוררת, שכשרונה מבוטא בכל שורה משורותיה, שספריה גורמים לקוראיה לחשוב, ולחושבים לקרוא - מוצג כאן בספרה החדש בסדרה ההיינית. זה ספר מרשים, נוגה, דחוס מאוד... שפשוט מושך את הקורא. לא כמו הספרים המושכים את הקורא להפוך את הדפים בקצב, אלא בצורה הרכה והאצילית של המספרים הישנים." - ג'יין יולן, מחברת ?Briar Rose? "אורסולה ק' לה גווין זורעת אור ומחדירה אינטליגנציה בספריה. היא מסוגלת להעלות את הסיפורת לרמת שירה ולדחוס אותה למבנה של משל - ב'ההגדה' היא עושה את שניהם בצורה מופלאה." - ג'ונת'ן לת'ם, מחבר 'Motherless Brooklyn?


הקורא עיר הקורא מתי
דניאל שטרול קיבוץ הרדוף לפני שנתיים ו-7 חודשים מענה

רשימות קריאה בהן מופיע ההגדה
מד"ב ופנטזיה למכירה | shmuel בן 61 מאשדוד רשימת הקריאה עודכנה לפני ארבעה שבועות

sci fi / fantasy - to read | LordJestocost בן 34 מShayol רשימת הקריאה עודכנה לפני ארבעה שבועותאורסולה ק. לה גווין (סופר על המוקד)
אורסולה קרובר לה גווין (Ursula Kroeber Le Guin) נולדה ב-21 באוקטובר 1929 בארצות הברית. היא סופרת אמריקאית הידועה בעיקר ככותבת מדע בדיוני ופנטזיה, אך כתבה גם שירה, נובלות, ספרי ילדים ומאמרים, וכן תרגמה ספרים רבים לאנגלית. אורסולה לה גווין מתגוררת בפורטלנד, אורגון שבארצות הברית מאז 1958. היא יד... המשך לקרוא


©2006-2015 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ